Menu

Zielona Gala i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego

21-22 maja 2011  •  Szepietowo  • 

21-22 maja w Szepietowie odbędzie się Zielona Gala i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego. Będzie to okazja do zapoznania się z najnowszymi maszynami do zbioru zielonek: kosiarkami, prasami, prasoowijarkami oraz metodami zakiszania. W majowy weekend na polach doświadczalnych PODR Szepietowo odbędą się pokazy i prezentacje maszyn do zbioru i konserwacji zielonek. Będzie to niepowtarzalna okazja do porównania najnowszych technologii i oferty handlowej wiodących producentów maszyn z całej Europy. Ten praktyczny sposób prezentacji daje możliwość wyboru najlepszych maszyn i urządzeń dostosowanych do potrzeb gospodarstw.

Po raz kolejny Zielonej Gali towarzyszyć będą Targi Budownictwa Wiejskiego. Ich celem jest przybliżenie rolnikom nowoczesnych technologicznie, a jednocześnie korzystnych ekonomicznie rozwiązań w budownictwie wiejskim. Na terenach wystawowych będzie można zapoznać się z ofertą wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych, zasięgnąć porad specjalistów z pracowni projektowych i przedstawicieli firm budowlanych.

W ramach targów budowlanych odbędzie się pokaz stawiania muru, podczas którego będzie można śledzić kolejne etapy prac budowlanych z wykorzystaniem najnowszych technik szybkiego murowania bez użycia standardowej zaprawy. Przeprowadzone zostaną wykłady dotyczące efektywności energetycznej i jej wykorzystania w obszarach wiejskich. Będzie można zasięgnąć praktycznych porad z zakresu doboru systemu grzewczego w nowym budynku, jak zmodernizować bądź przebudować istniejący system oraz jak ograniczyć koszty ogrzewania. Na ekspozycji będzie można obejrzeć najnowszej generacji urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, nowoczesne i ekonomiczne systemy grzewcze.

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

18-210 Szepietowo

tel.: 86/ 275 89 02
fax: 86/ 275 89 20

e-mail: wpodr@zetobi.com.pl

www.odr.pl