Menu

Zielone Agro Show

27-28 maja 2017  •  Ułęż  • 

Wielkimi krokami zbliża się Wystawa ZIELONE AGRO SHOW 2017, organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. To jedyna tego typu wystawa przeznaczona specjalnie dla hodowców bydła mlecznego i producentów mleka z Południowo-Wschodniej Polski. Impreza odbędzie się w dniach 27 i 28 maja, po raz drugi na terenie Moto Parku w Ułężu (powiat Ryki), w województwie lubelskim. Nowa lokalizacja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Zielone Agro Show ZIELONE AGRO SHOW to kompleksowa wystawa plenerowa poświęcona nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła

ZIELONE AGRO SHOW to kompleksowa wystawa plenerowa poświęcona nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła. Impreza ma już swoją długą historię - jej pierwsza edycja odbyła się w 2002 roku. Na przestrzeni lat wydarzenie kilkukrotnie zmieniało swoją lokalizację i mocno rozwinęło się zarówno jeśli chodzi o liczbę wystawców, jak i odwiedzających. „Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zorganizować tę wystawę profesjonalnie i spełnić Państwa oczekiwania. W dniach 27 i 28 maja możecie Państwo zapoznać się z szeroką ofertą 140 wystawców, którzy na ponad 10.000 m2 powierzchni ekspozycyjnej stoisk zaprezentują wszystko, co jest niezbędne do uprawy i zbiorów roślin zielonkowych, m.in. nowoczesne maszyny rolnicze, nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, folie rolnicze czy elementy wyposażenia budynków inwentarskich.” - mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Oprócz wystawców w imprezie wezmą również udział przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, agencji rządowych działających na rzecz rolnictwa oraz mediów branżowych. Dla zainteresowanych rolników przygotowaliśmy punkty doradcze, seminaria oraz panel dyskusyjny pod tytułem: „Koszty i korzyści. Bez czego specjalistyczne gospodarstwo mleczne nie może się obejść.” Podczas panelu eksperci związani z hodowlą bydła będą dyskutować o tym jak ważne są geny i jak istotne jest żywienie krów w produkcji mleka. Z kolei producenci maszyn zielonkowych opowiedzą jakie maszyny poprawiają i ulepszają zarządzanie hodowlą, na ile ważna jest szybkość, wydajność, precyzja i bezawaryjność. Rolnicy natomiast podzielą się swoimi doświadczeniami na temat korzyści jakie daje im dobrze dobrany do gospodarstwa sprzęt. Panel będzie miał miejsce w sobotę 27 maja o godzinie 12:30-13:30 i odbędzie się pod patronatem medialnym TVP1.

Ważnym, bardzo widowiskowym i cieszącym się najwyższą frekwencją punktem imprezy tradycyjnie już będą pokazy maszyn podczas pracy. Na polu będzie można zobaczyć 40 efektownych zestawów maszyn rolniczych niezbędnych do uprawy i zbioru zielonek. Pojawią się m.in. kosiarki, prasy, praso-owijarki, owijarki i przyczepy zbierające. Pokazy maszyn zawsze mają formę dynamicznego i efektownego show, w związku z tym przyciągają tłumy rolników chcących dokładnie przyjrzeć się pracy na żywo najlepszych maszyn zielonkowych dostępnych na światowych rynkach.

ZIELONE AGRO SHOW 2017 to niepowtarzalna okazja dla rolników z województwa lubelskiego i województw ościennych, aby skorzystać z wiedzy i pomocy wystawców, zapoznać się z technologią zbioru, kosztem eksploatacji oraz wydajnością maszyn i urządzeń rolniczych czołowych krajowych i zagranicznych marek. W ciągu dwóch dni trwania wystawy w Ułężu rolnicy mogą spotkać się na stoiskach ze specjalistami i fachowcami w dziedzinie maszyn przeznaczonych do uprawy zielonek, wymienić praktyczne doświadczenia i podjąć współpracę.

„Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Wystawy ZIELONE AGRO SHOW 2017. Jako organizator wydarzenia liczymy, że zdecydujecie się Państwo wziąć w nim udział tak licznie jak w ubiegłych latach. W zeszłym roku dopisała nam pogoda i wystawę odwiedziło prawie 25 tysięcy osób. W tym roku również liczymy na sukces!” - zaprasza Renata Arkuszewska, wiceprezes PIGMIUR.
W dniach 27 i 28 maja ekspozycja na terenie Moto Parku w Ułężu będzie czynna dla zwiedzających w godzinach od 9:00 do 17:00. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zapewnia bezpłatny wstęp, parking i katalog wystawy, a także dofinansowanie przyjazdów grupowych organizowanych przez mleczarnie, ośrodki doradztwa rolniczego, urzędy gmin, izby rolnicze oraz szkoły.

Patronat honorowy nad tegoroczną wystawą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel. Natomiast patronem medialnym wydarzenia, wspierającym jego promocję w nowym miejscu, będzie TVP1.

ZIELONE AGRO SHOW to:
- pierwsza w Polsce polowa wystawa adresowana specjalnie do hodowców bydła mlecznego oraz producentów mleka
- prezentacje najnowszego sprzętu - szerokiej oferty maszyn zielonkowych
- jedyna okazja by zapoznać się ze specjalistami i fachowcami w dziedzinie maszyn zielonkowych
- atrakcyjne pokazy szerokiej gamy marek maszyn rolniczych niezbędnych do uprawy i zbioru zielonek
- ponad 10.000 m2 powierzchni ekspozycyjnej stoisk
- 140 wystawców w jednym miejscu
- co roku około 25 tysięcy zwiedzających
- punkty doradcze i seminaria tematyczne dla rolników
- debata (panel dyskusyjny)
- media branżowe

Aktualne informacje dotyczące wystawy można śledzić w internecie na naszej stronie: www.agroshow.pl, na Facebooku i na Youtube.
Wydarzenie: ZIELONE AGRO SHOW 2017
Termin: 27-28 maja 2017 roku (wystawa będzie czynna w godz. 9:00-17:00)
Miejsce: teren Moto Parku w Ułężu, powiat Ryki, woj. lubelskie
Organizator: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych
Patronat Honorowy: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Patronat medialny: TVP1