Na początku października gmina Mysłakowice w powiecie jeleniogórskim otrzymała nieodpłatnie grunty o powierzchni ponad 5 ha i zamierza na nich wybudować szkołę podstawową oraz gimnazjum wraz z zapleczem sportowo-rekreacyjnym. Wartość przekazanych gruntów to 1 mln zł.

W drugiej połowie miesiąca OT ANR we Wrocławiu przekazała dwóm dolnośląskim gminom grunty o łącznej powierzchni ponad 1,3 ha. Gmina Pielgrzymka w powiecie złotoryjskim otrzymała grunty o powierzchni 0,98 ha i o wartości ponad 240 tys. zł. Na przekazanej nieruchomości powstanie nowoczesna oczyszczalnia ścieków. Grunty o powierzchni 0,3436 ha Agencja przekazała gminie Wądroże Wielkie w powiecie jaworskim. Powstaną na nich nowe boiska i korty oraz plac zabaw. Wartość przekazanych gruntów to ponad 50 tys. zł.

Ponadto, w październiku Oddział Terenowy Agencji Nieruchomości Rolnych w Lublinie przekazał nieodpłatnie na rzecz gminy Grabowiec w powiecie zamojskim grunty o łącznej powierzchni 0,39 ha. Gmina zamierza je przeznaczyć pod inwestycje infrastrukturalne związane z kulturą fizyczną.

Natomiast w ostatnich dniach września Oddział Terenowy ANR w Opolu przekazał nieodpłatnie gminie Czechowice-Dziedzice w powiecie bielskim ponad 5 ha gruntów w sołectwie Ligota. Na tym terenie wybudowane zostanie nowe przedszkole i powstanie nowoczesna infrastruktura rekreacyjno-sportowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!