PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

ANR sprzedała w I półroczu br. 56 tys. hektarów

Agencja Nieruchomości Rolnych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku sprzedała 56 tys. hektarów, najwięcej sprzedano w oddziale olsztyńskim - poinformowało biuro prasowe Agencji.Tegoroczny plan prywatyzacji państwowych gruntów zakłada sprzedaż 125 tys. hektarów ziemi.

ANR wykonała plan z pierwszego półrocza br. Najwięcej ziemi sprzedano w oddziałach: olsztyńskim, wrocławskim, gdańskim, gorzowskim i łódzkim. Najmniej gruntów zmieniło właściciela w oddziale koszalińskim i szczecińskim.

Do końca czerwca ANR rozdysponowała 3 mln hektarów ziemi znajdujących się w zasobie Skarbu Państwa. Z tego 2,4 mln ha, czyli 80 proc. tych gruntów sprzedano, natomiast 0,6 mln ha ziemi zostało nieodpłatnie przekazane różnych podmiotom, głównie Lasom Państwowym, kościelnym osobom prawnym, jednostkom samorządu terytorialnego oraz regionalnym zarządom gospodarki wodnej i marszałkom województw w przypadku gruntów pokrytych wodami.

W państwowym zasobie jest nadal ok. 1,74 mln ha, z czego Agencja dzierżawi niemal 1,29 mln ha. Do dyspozycji Agencji pozostaje ok. 300 tys. ha, ale są to słabe rolniczo ziemie, które praktycznie nie znajdują nabywcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • arszczecin 2013-07-17 16:42:32
    600 000 ha przekazano nieodpłatnie (... ) m.in czarnym kabanom...
  • Restro 2013-07-17 16:21:10
    " Najmniej gruntów zmieniło właściciela w oddziale koszalińskim i szczecińskim." - brawo dla protestujacych. Tak trzymac dalej, najlepiej az do 2016 roku!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!