– Tematem przewodnim tego roku są testamenty, ale oczywiście notariusze będą odpowiadać na każde pytania gości – mówi Małgorzata Nierychła, notariusz i rzecznik prasowy łódzkiej izby notarialnej. Konsultacje są bezpłatne. – My to organizujemy od lat w Centrum Szkoleniowo Konferencyjne Uniwersytetu Łódzkiego – dodała rzecznik.

Dlaczego warto przyjść do notariusza i z jakimi sprawami mogą się do prawnika o tej specjalizacji zgłaszać rolnicy? – Rolnik, tak jak każdy obywatel, ma coraz większy majątek, powinien nim rozporządzić świadomie. Oczywiście podstawowym rodzajem testamentu jest testament własnoręczny, ale żeby go sporządzić zgodnie z prawem, dobrze byłoby porozmawiać z fachowcem – podkreśla Małgorzata Nierychła. Chodzi o takie kwestie, jak sporządzić testament, czy w ogóle warto go spisać, czy wreszcie, jak rozporządzić majątkiem w rodzinie. – Nie będzie mowa tylko o testamentach, ale będziemy poruszać indywidualnie sprawy, z którymi przyjdą ludzie.

- Czy to jest rolnik, czy osoba pracująca w mieście, sprawy naszych klientów są wciąż te same. Przekazanie majątku w rodzinie, kwestie dziedziczenia, nabywania nieruchomości rolnej, zbycia takiej nieruchomości. Ale wciąż najważniejsze dla ludzi kwestie to zarządzanie majątkiem w rodzinie – podkreśla rzecznik izby notarialnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!