Co prawda pierwsza dachówka zeszła z taśmy produkcyjnej pod koniec 1999 roku, ale huczne obchody miały miejsce we wrześniu. Zorganizowano rodzinny piknik, w którym uczestniczył również cały zarząd Moniera wraz z prezesem zarządu Frankiem Schnieberem.
Jedną z głównych atrakcji był godzinny koncert znanego z reklamy telewizyjnej zespołu „BRAAS Band”, który od sierpnia gra w wybranych miejscowościach w całej Polsce przebój letnio-jesiennych dachówek „Braas. Robimy dachówkę!”.

Fabryka produkowała na samym początku tylko dachówki Frankfurter. Teraz wytwarza dachówki betonowe Bałtycką i Romańską w technologii Cisar oraz model Podwójne S w technologii Lumino. Ponieważ Braas to kompletne systemy dachowe, z taśmy produkcyjnej schodzą nie tylko dachówki podstawowe, ale także krawędziowe, gąsiory, wentylacyjne, łączniki gąsiorów czy dachówki pod stopień kominiarski.

W ciągu roku fabryka produkuje ilość dachówki, którą można pokryć od 3000 do 5000 domów jednorodzinnych lub 250 boisk piłkarskich! Warto podkreślić, że jest to pierwsza i jedyna fabryka, która w Polsce produkuje wielokrotnie nagradzane dachówki w trójwarstwowej technologii Cisar (m.in. Złoty Medal MTP w 2006). 

Linia produkcyjna jest nowoczesna, całkowicie zautomatyzowana i skomputeryzowana,  dlatego bezpieczna dla pracowników, co zostało potwierdzone dwoma nagrodami w konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy.

Zakład aktualnie zatrudnia 40 osób.W trakcie świętowania 10. fabryki zostało nagrodzonych, aż 18 pracowników, którzy są związani z zakładem od samego jego początku.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!