Marszałek Senatu na środowym briefingu był pytany o propozycję ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, który w sobotę na konferencji prasowej w Szczecinie powiedział, że zaplanowane są działanie dotyczące aktywizacji obszarów popegeerowskich znajdujących się m.in. w województwie zachodniopomorskim. - Mamy miejsca, gdzie potrzebny jest kompleksowy program wsparcia. Chcemy, aby dokonała się aktywizacja obszarów, na których znajdują się niewykorzystane budynki będące w gestii Agencji Nieruchomości Rolnych - mówił Jurgiel.

Karczewski powiedział, że nie zna szczegółowo propozycji ministra rolnictwa, ale w jego ocenie brzmi ona ciekawie. - Rozumiem, że jest to propozycja, która mówi o wykorzystaniu nieruchomości. Te nieruchomości można byłoby wykorzystać na przykład dla repatriantów, dla Polaków, którzy chcą wrócić do Polski - ocenił.

Marszałek Senatu podkreślił, że zależy mu na tym, by wszyscy ci, którzy chcą wrócić, mieli taką możliwość. - Jeśli będzie możliwość wykorzystania właśnie tych pustostanów, byłaby to dla mnie wielka radość, ale przede wszystkim radość dla tych, którzy czekają na repatriację - powiedział.

Karczewski był też pytany o wniosek o wotum nieufności dla ministra rolnictwa. - Nie słyszałem w tej chwili, poza nielicznymi głosami opozycji, szczególnie głosu PSL, o nieprawidłowościach czy złych działaniach pana ministra Jurgiela, więc jestem spokojny co do głosowania i obrony pana ministra Jurgiela - podkreślił Karczewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!