PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Komitet protestacyjny: Protest nie jest upolityczniony

W związku z publicznymi wypowiedziami Stanisława Gawłowskiego - przewodniczącego zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej, dotyczącymi upolitycznienia protestu rolniczego w Szczecinie, kategorycznie zaprzeczamy tym informacjom - podaje w oświadczeniu Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny Rolników Województwa Zachodniopomorskiego.Komitet protestacyjny zaprzecza, aby jakiekolwiek ugrupowanie polityczne, czy jakikolwiek polityk, sterował działaniami rolników, domagających się tego, co gwarantuje im ustawowo polskie prawo.

- Od momentu rozpoczęcia protestu, nie zorganizowaliśmy żadnego wiecu politycznego, ani nie występowaliśmy wspólnie z jakąkolwiek partią polityczną. To prawda że niektórzy członkowie komitetu protestacyjnego poparli w wyborach arlamentarnych Artura Balazsa. A kogóż mieli poprzeć jeśli nie rolnika? - czytamy w oświadczeniu.

Jak podaje Komitet Protestacyjny "inspiratorem rolniczego protestu, jest nieudolnie prowadzona polityka sprzedaży gruntów rolnych w województwie zachodniopomorskim."

- Oddział terenowy ANR w Szczecinie, jest wzorcowym przykładem braku realizacji ustawowych zadań. To w wyniku działań dyr. Adama Poniewskiego, znaczna część gruntów w naszym regionie trafiła w ręce obcego kapitału. Czy to nasza wina, że przez lata było pełne przyzwolenie na wyprzedaż ziemi obcokrajowcom? Najprościej w takich sytuacjach rzucać oskarżenia o uprawianie polityki. Informujemy pana Stanisława Gawłowskiego, że tego rodzaju analizy partyjne, wypowiadane publicznie, mocno się już wyeksploatowały i do ludzi nie trafiają. Najłatwiej powiedzieć - to polityczna robota. A najtrudniej przyjąć do wiadomości, że to sami z siebie ludzie powiedzieli- Dość. Powiedzieli "dość" z olbrzymią mocą i zdeterminowaniem - czytamy w oświadczeniu.

Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny Rolników Województwa Zachodniopomorskiego na koniec stwierdza, że wypowiadane słowa szefa zachodniopomorskiej PO "są zwykłą nieuczciwością i próbą zdyskredytowania rolniczego protestu".

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • gazda 2013-02-15 23:17:16
  nie ma co się bać pomówień o" p0lityczność "rolniczych strajków bo polityka to troska o dobro wspólne. media mętnego nurtu nie pokazują nam polityków tylko po-PRLowski poubecki pomiot
 • B2R 2013-01-16 08:56:00
  Łolaboga. Larum czas grać. Rozdziubio nas kruki i wrony.
 • Rolnik z Wielkoposki 2013-01-15 22:11:16
  Przypominam:
  "NARÓD ABY TRWAĆ MUSI ZACHOWAĆ - ZIEMIĘ, RELIGIĘ I TOŻSAMOŚĆ - NARODOWĄ"
  To słowa wielkiego Polaka jakże słuszne W. Witosa.

  I drugi cytat z Przedwiośnia St. Żeromskiego:

  "A ZBUNTUJCIEŻ WY SIĘ CHŁOPY POTĘŻNE PRZECIWKO SWEMU SOBACZEMU LOSOWI"

  Rolnik z Wielkopolski - przewodniczący sąsiedniego Komitetu Protestacyjnego
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!