PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Malicki: Zabrakło „filozofii podejścia do sprzedaży ziemi”

Rolnicy zakończyli protest w Szczecinie. Czeka nas dokończenie procesu, który został wywołany protestem, ale to już zadanie dla agencji – mówi Jacek Malicki w wywiadzie dla Radia Szczecin.Malicki określił protest jako słuszny. Powierzchnia, którą dysponował OT ANR i położenie regionu sprawiły, że „rolnicy postanowili zadbać o swoje interesy”. Powiedział, że w Szczecińskiem  znalazła się grupa osób, która nie łamiąc prawa, wykupowała ziemię na rzecz obcych właścicieli.

Zabrakło „filozofii podejścia do sprzedaży ziemi” na tym terenie, sprowadzającej się do bliskiego kontaktu z nabywcą. Przetargi ograniczone, kwalifikacje rolnicze i zamieszkanie w pobliżu – to ma gwarantować teraz usprawnienie tego systemu.

Zdaniem Malickiego, dominująca w związku z protestem jest merytoryka, a nie fakt, że rolnicy mają poparcie PiS.

Kontrola MRiRW w OT ANR miała kilka wariantów: zbadano dokumenty, kontrolujący byli też na miejscu – nie ma jednak jeszcze protokołu końcowego, może być znany za tydzień.

Malicki przypomniał, że może być oddelegowany na 3 miesiące – termin ten upływa z końcem marca. Ponownie wkrótce rozpocznie się procedura konkursowa po odwołanym pierwszym konkursie na dyrektora OT ANR – zapowiedział.

Poniewski, były dyrektor OT ANR jest teraz na zwolnieniu.

Trzy z 600 przetargów na sprzedaż ziemi zgłosił do kontroli sam Poniewski, „kilka spraw” do prokuratury albo innych badających organów zgłosił Malicki.  My nie weryfikujemy pochodzenia wadium, izba skarbowa może wejść głębiej w finanse naszych kontrahentów – stwierdził Malicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • Astra 2013-02-25 19:39:55
    A co to za region Szczecińskie ? To nie ma już Zachodniopomorskiego?
  • OPOLANIN 2013-02-25 16:24:30
    w opolskim oddziale ANR tez brakuje filozofi i MYŚLENIA PODCZAS SPRZEDAŻY GRUNTÓW
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!