PRZEGLĄD PRASY: Jeszcze dwa lata temu akcją „Szklanka mleka”, czyli dopłatami do mleka w placówkach oświatowych, zainteresowane były zaledwie dwie częstochowskie szkoły. Powód Zbyt małe dotacje, a młodzież mleka nie trawi - Jarosław Sobkowski.

Teraz za zwykłe mleko, jogurt naturalny lub niektóre sery Agencja Rynku Rolnego może płacić nawet 100 proc. (za mleko lub jogurty smakowe rodzice muszą dopłacić). ARR bardziej też akcję reklamowała. Efekt: w tym roku włączyło się w nią aż 189 placówek z naszego regionu. Najwięcej - 72 - w powiecie częstochowskim, 39 w Częstochowie. Ale pojawił się nowy problem. - Brakuje dostawców. Do współpracy nie włączyła się żadna z mleczarni w regionie częstochowskim - mówi Tomasz Żabiński, dyrektor ARR w Katowicach. Zapewnia, że jeśli powodem jest obawa o dostosowanie się do przepisów unijnych, Agencja pomoże.

(…) Dlaczego nasze mleczarnie nie chcą dostarczać mleka, za które płaci UE Jolanta Smykalska z częstochowskiego Mleczgalu, jednej z największych takich firm w regionie: - Spółdzielnia nie jest zainteresowana dostarczaniem dotowanego mleka, bo nie ma linii produkcyjnej do pakowania mleka w kartoniki. Planujemy uruchomienie takiej linii, ale to jeszcze kwestia czasu.

Źródło: Gazeta Wyborcza-Częstochowa

Podobał się artykuł? Podziel się!