Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy rozstrzygał sprawę opodatkowania dochodów z tytułu dzierżawy i odpowiadał na zapytanie rolnika - informuje dziennik Rzeczpospolita.

Rolnik, ubezpieczony w KRUS i prowadzący działalność rolniczą, część działek wydzierżawił drugiej osobie do produkcji roślin energetycznych. Zapytał dyrektora Izby Skarbowej, czy od uzusykanego dochodu musi płacić podatek dochodowy?

Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy poinformował rolnika, że zgodnie z ustawą o PIT jej przepisów nie stosuje się do przychodów z działalności rolniczej, z wyjątkiem działów specjalnych produkcji rolnej - czytamy w dzienniku Rzeczpospolita.

Zgodnie z ustawą o PIT cechą działalności rolniczej jest uzyskiwanie produktów w stanie nie przetworzonym, pochodzących z uprawy, chowu lub hodowli.

Rzeczpospolita informuje, opierając się na interpretacji dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy, że aby ustalić sposób opodatkowania decydujące znaczenie ma sposób wykorzystania gospodarstwa przez osobę, która je dzierżawi.

Podobał się artykuł? Podziel się!