PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Nie ma sprzedaży ziemi dla słupów?

Nie ma sprzedaży ziemi dla słupów?

Jak wynika z wypowiedzi wiceministra spraw wewnętrznych Stanisława Rakoczego – nie ma. O tym, że ziemia została zakupiona przez słupa na rzecz obcokrajowca nikt nie informuje organów ścigania.Wiceminister spraw wewnętrznych Stanisław Rakoczy przypomniał podczas sejmowej debaty nad sprawozdaniem ministra spraw wewnętrznych z realizacji w 2013 r. ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców, że nabywanie nieruchomości przez Polaka nie rodzi u notariusza obowiązku informowania o tym fakcie ministra spraw wewnętrznych. - Natomiast powtarzam do znudzenia, prawo do wystąpienia do sądu – bo zawarcie transakcji w sposób niezgodny z prawem czy z naruszeniem ustawy jest złamaniem prawa – prawo do działania, że tak powiem, do występowania z wnioskiem o stwierdzenie nieważności tej transakcji ma nie tylko minister spraw wewnętrznych, który często jest jak gdyby najdalej od tych transakcji, ale także wójt, burmistrz, starosta, marszałek województwa, a także miejscowy prokurator na skutek zawiadomienia przez każdego obywatela. Pytam: Dlaczego zatem nie ma masowych procesów czy dziesiątków procesów o niewłaściwe wykupy, skoro masa ludzi twierdzi, że zna przypadki niewłaściwego obrotu?

Poseł Elżbieta Rafalska wtrąciła w tym momencie: - To jest do udowodnienia, ale nie chcecie...

- Pani poseł, ale wystarczy wtedy zawiadomić nawet ministra, dać mi dowód, my już będziemy wiedzieli, co z tym zrobić – zadeklarował wiceminister. - Natomiast jeśli nie w ten sposób, to jeszcze możemy wysłać odpowiednie organy, żeby w toku prac operacyjnych to zrobiły, o ile to będzie wiarygodna wiadomość. Bo jeśli są same słowa, to można się zagadać na śmierć.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • Jaś 2014-09-03 10:46:10
  @Mazur, pisz list do Farmera, chętnie się tym zajmą...
 • Mazur 2014-09-03 10:33:59
  Kolego Stanisławie teraz to już pozamiatane . Wykupiły Spółki z kapitałem zagranicznym na podwójne paszporty w majestacie prawa . Szwedzi 6 7000 ha , Duńczycy - 3000 ha, Niemiec Szmit 1050 ha z dawnego Agrokpmpleksu Kętrzyn i po co słupy.
 • PM 2014-09-02 20:37:07
  Dziwne, ale wierzę raczej Pani Poseł. Intuicja, czy świadomość rutynowei niegodziwości władzy?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!