PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

OT ANR w Szczecinie wznawia sprzedaż ziemi

OT ANR w Szczecinie wznawia sprzedaż ziemi

„Szczeciński oddział wdrożył i respektuje nowe procedury mające na celu uspołecznienie procesu rozdysponowania gruntów rolnych Zasobu WRSP na przetargach ograniczonych oraz uszczelnienie systemu sprzedaży” – oświadczenie tej treści wystosował wczoraj Jacek Malicki, pełniący obowiązki dyrektora OT ANR w Szczecinie.Poinformował jednocześnie, że 7 lutego podjął decyzję o przywróceniu organizowania przetargów ograniczonych – publikowane są ogłoszenia, trwa przygotowanie ok. 200 przetargów ograniczonych na powierzchnię ok. 3500 ha. Malicki zapewnia, że przetargi zostaną zorganizowane zgodnie z postulatami rolników, przyjętymi podczas wspólnych rozmów.

Będą też przeprowadzane na wniosek Izby Rolniczej przetargi ofertowe.

Przy sprzedaży na powiększenie gospodarstwa rodzinnego mają być stosowane zabezpieczenia jedynie w formie hipoteki oraz weksla in blanco.

Jak zapewnia Malicki, agencja nie sprzedaje bez uzgodnienia z Izbą Rolniczą nieruchomości wielkoobszarowych (np. 300 ha) w trybie przetargowym – te są zbywane w ramach pierwszeństwa dzierżawcom, którzy zgodzili się na ustawowe wyłączenia 30 proc. gruntu.

Jednocześnie przypomniał, że agencja może przedłużyć umowy dzierżawy na okres wynikający np. z konieczności spłaty zadłużenia lub realizacji programów unijnych i że ANR nie przeznacza do sprzedaży nieruchomości obciążonych umowami dzierżawy, jeśli dzierżawcami są rolnicy indywidualni.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (6)

 • skupowy 2013-02-17 02:54:20
  zgadnijcie o kim mowa.
  CURRICULUM VITAE

  Urodzony 27 listopada 1968 r. w Brzegu. Wykształcenie wyższe, doktor nauk ekonomicznych.
  Działalność społeczno-polityczną rozpoczął w wieku 19 lat wstępując w 1987 r. do Ruchu Wolność i Pokój. W 1988 r. został członkiem antykomunistycznej Konfederacji Polski Niepodległej. W 1989 r. został współzałożycielem Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Darłowie, a wkrótce założycielem i członkiem zarządu stowarzyszenia „Darłowski Klub Samorządowy”. W 1994 r. został wybrany radnym Rady Miejskiej w Darłowie i jednocześnie członkiem Zarządu Miasta Darłowa. Dwa lata później, w wieku 28 lat, został zastępcą burmistrza Darłowa. W 1998 r. został radnym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego – był – przewodniczącym Komisji Turystyki i Kultury Fizycznej. W związku z wotum nieufności mieszkańców wobec Rady Gminy – premier Jerzy Buzek powołał go na Zarządcę Komisarycznego Gminy Mielno. Od 2002 r. był zastępcą prezydenta miasta Koszalina – odpowiadał za sprawy związane z gospodarką komunalną, ochronę środowiska, sport, kulturę oraz sprawy społeczne, a także nadzorował pracę wydziału komunikacji.
  Jest współorganizatorem powołania Krajowej Izby Gospodarki Odpadami działającej od 2004 r. Został odznaczony przez Zarząd Główny Związku Sybiraków w 2005 r. Honorową Odznaką Związku Sybiraków oraz przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polski za aktywną działalność na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2005 r. z listy Platformy Obywatelskiej, został wybrany posłem V kadencji w okręgu koszalińskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz drugi uzyskał mandat poselski, tym razem VI kadencji.
  Od 16 listopada 2007 r. jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska.
 • Słupowy 2013-02-17 01:49:44
  Znowu warchoły Balazsa sie obłowia! :((( http://www.facebook.com/pages/Stop-warcho%C5%82om/384672081631467?ref=stream kto zrobi z tym w koncu porzadek?
 • katamarany@wp.eu 2013-02-14 20:51:52
  o to proszę zrobić mi akt zadość uczynienia i oddac mi ziemie którą chciałem zakupić nad j .miedwie po wpłaceniu wadium oddział gryfiński z p.czarneckim nie dopuścił mnie do przetargu,poszła za grosze a za tydzień była za tysiące,tak działają urzędasy
 • arszczecin 2013-02-14 20:09:24
  max bo
  Agencja
  Nielubi/wpuszcza/ nagrywa :)
  Rolników ?

  ponoć w koszalinie podczas protestu wchodzący mieli robione zdjęcia :) ( do dowodu? )
 • max 2013-02-14 19:03:50
  Dlaczego żeby wejść do poznańskiego oddziału ANR od pewnego czasu trzeba być umówionym??? Urząd nie dla każdego???
 • arszczecin 2013-02-14 13:52:29
  porównajcie dofinansowanie na starcie młodego rolnika ze zwykłym miejskim biznesem.
  gdyby młody rolnik mógł wydzierżawić ziemię jego dofinansowanie byłoby nawet nawet, ale przymus kupna tych gruntów do śr wojewódzkiej powoduje ze ten młody rolnik już na starcie jest upier...ny.
  gdyby warunkiem dla bezrobotnych przy przyznaniu dofinansowania był zakup swojego warsztatu pracy nikt by nie korzystal z tych programów
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!