PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Protest może się zakończyć

Protest może się zakończyć

Już jutro możliwe jest rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora Oddziału Terenowego ANR w Szczecinie.Jak zapowiada Jan Kozak, wiceprzewodniczący Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego, jeśli rolnicy będą zadowoleni z wyboru – możliwe jest wygaszanie protestu.

- Większość rzeczy została załatwiona – mówi Jan Kozak. Sprawy legislacyjne zostały wzięte pod uwagę, rolnikom obiecano informację i zaproszono do współpracy. Wiceprzewodniczący MKPRWZ wysoko ocenia postępowanie Ministerstwa Rolnictwa wobec protestu. Minister Stanisław Kalemba podkreślił, że sprawy ziemi są dla niego priorytetem. Na rozmowy do Szczecina wraz z wiceminister Zofią Szaczyk przyjechało siedmiu dyrektorów departamentów. Zaangażowanie ministerstwa trzeba więc ocenić wysoko. – Oby nie przechwalić – podsumowuje Jan Kozak.

Nie jest jednak wykluczone, że protest będzie się rozszerzał – trwają przygotowania, aby w ewentualnym proteście ogólnokrajowym wzięło udział po 10-15 ciągników z powiatu.

W końcu tygodnia będzie wiadomo, czy protest taki rolnicy uznają za potrzebny.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • arszczecin 2013-02-05 22:44:20
  prokamil, prawo nie jest takie złłe bardzo, tylko anr z niego niekorzystala ( odkup kazdej ziemi w pl ) a herr dyrektory maja wywalone na wszystko. jeden z zastepcow startuje na fotel dyr :)
 • prokamil 2013-02-05 22:29:35
  tylko zmiana prezesa anr i co to załatwi?? a reszta urzednikow zostaje ba prawo nie zmienione. nie wspominajac o rownych dopłatach. parodia nic nei robic niech tusk rosprzeda polske.
 • arszczecin 2013-02-05 19:30:34
  @west oprócz tych 4 punktów wszystko jest na etapie negocjacji, dalszej lub bliższej. zmian personalnych nie udało się załatwić bo ani poniewski nie odszedł z anr, ani gila z koszalin nie wypier ani drugiego zastępcę spod szczecina nie pogonili.
  z tego co wróble cwierkaja protest ma być " zawieszony" ( nie wiem jak to ładniej napisać) do momentu realizacji tych 14 punktów, więc oficjalnie potrwa on nawet np rok ( pewne zmiany wymagają czasu)
  zapraszam na protest rolników na facebooku, admin się stara mocno. :)
 • west 2013-02-05 16:41:29
  Przecież nic nie załatwiono poza zmianami personalnymi w ANR. Odwoływanie przetargów nie załatwia sprawy słupów. Pozostałe postulaty na poziomie obiecanek.
 • ekojajo 2013-02-05 16:13:54
  Moim zdaniem protest jest konieczny,aby nagłośnić sprawy rolnictwa.Przeciętny obywatel nie ma pojęcia o pracy rolnika.Widzi tylko jego traktory i samochody i to,że rolnik bierze dopłaty-myślą jeszcze,że co miesiąc tak jak pensje lub emeryturę !
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!