PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Protest rozszerza się na Śląsk i Warszawę

Protest rozszerza się na Śląsk i Warszawę

Wczorajsze rozmowy rolników protestujących w Szczecinie z delegatami związku zawodowego Sierpień'80 skończyły się zapowiedzią rozszerzenia protestu.Jak informuje Radio Szczecin, w lutym zostanie zorganizowana demonstracja w stolicy. - W Warszawie chcą m.in. protestować przeciwko likwidacji KRUS-u – radio cytuje szefa komitetu protestacyjnego Edwarda Kosmala. - Rolnicy będą musieli płacić bardzo wysokie składki, a wiadomo, że przez media centralne w Warszawie, nie widać praktycznie tego problemu.

W demonstracji wezmą udział również przedstawiciele związku zawodowego Sierpień'80. Z kolei rolnicy włączą się do strajku generalnego przygotowywanego w lutym na Śląsku. - Trzeba działać razem, czyli górnik razem z rolnikiem, pielęgniarka razem z rybakiem. Protest musi doprowadzić do zmian - mówi rzecznik Wolnego Związku Zawodowego Sierpień'80 Patryk Kosela.

Jak donosi Radio Szczecin, dziś do protestujących przyjeżdża wiceminister rolnictwa Zofia Szalczyk – szczegółów rozmów ministerstwo nie ujawniło, ale protestujący nie mają nadziei na rozwiązanie konfliktu. Edward Kosmal mówi, że postulatów jest dużo i są one na tyle skomplikowane, że żadne jednodniowe rozmowy nie mogą przynieść natychmiastowego rozwiązania: - Problemów jest coraz więcej i nie ma praktycznie żadnej polityki rolnej, żadnej perspektywy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Rolnik 2013-01-29 14:41:07
    Tylko razem i bez wielkej polityki jesteśmy wstanie się zebrać i zaprotestować przeciwko wyprzedaży i niszczenia ekonomicznie polskich rolników
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!