Protestujący w Szczecinie zastanawiają się, jakie formy działania przyjąć wobec braku reakcji rządu na ich protest.

Jak mówi senator Jerzy Chróścikowski, rolnicy oczekują właśnie na przyjazd p.o. dyrektora OT ANR w Szczecinie Roberta Zborowskiego. Po rozmowach ocenią, czy zaostrzyć formę protestu, na godz. 14 zwołano konferencję prasową w tej sprawie.

- Protest szczególnie dotyka tego regionu, bo tu jest najwięcej ziemi do sprzedania – mówi senator Jerzy Chróścikowski. – Tu się kumuluje problem. Rząd lekceważy go. Przez rok od podpisania ustaleń i zapowiedzi ustawowego rozwiązania, wciąż nie ma projektu rządowego. W Sejmie są dwa projekty poselskie dotyczące sprzedaży ziemi, do których rząd nawet się nie ustosunkował. To jest buta i lekceważenie. Niech ten rząd działa.

Senator podkreśla, że protestujący w Szczecinie mogą liczyć na pomoc pracowniczej Solidarności i Solidarności RI. Na wtorek zaplanowano w Szczecinie posiedzenie Komisji Krajowej Solidarności, podczas którego mają być też omówione problemy rolnictwa. 1 lutego Rada Krajowa Solidarności RI zbierze się, aby zadecydować, jak wesprzeć protest.

- Najważniejsze, kiedy nastąpi dialog z rządem, bo nie wszystkie problemy są do rozwiązania na szczeblu regionalnym – mówi senator.

Podobał się artykuł? Podziel się!