PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Rolnicy zasypują ANR ofertami kupna ziemi

Rolnicy zasypują ANR ofertami kupna ziemi

Rolnicy z Opolszczyzny chcą ziemi – i ofertę jej kupna lub dzierżawy kierują do ANR.„Jestem chętny na zakup ziemi w ilości 100 ha, budynków gospodarczych, sprzętu rolniczego z Waszej Agencji na terenach gminy Kietrz, Sucha Beskidzka, Branice i Baborów lub wydzierżawienia, moja oferta to 1000 kg za ha” – pisma tej i zbliżonej treści okoliczni rolnicy wysyłają do Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Opolu.

Ten odsyła je do filii w Krapkowicach. Agencja Nieruchomości Rolnych OT Opole Administracja Mienia Niezagospodarowanego w Krapkowicach nie chce jednak udzielać żadnych informacji.

OT ANR w Opolu potwierdza: „Od początku roku do tutejszego Oddziału Terenowego Agencji wpłynęło w sumie 19 wniosków o zakup gruntów, tj.

- 10 wniosków o zakup nieruchomości o pow. od 100 do 200 ha,

- 5 wniosków o zakup nieruchomości o pow. do 50 ha,

- i 4 wnioski bez określonej powierzchni.”

Na każdy taki list z ofertą trzeba odpowiedzieć.

- Dostałem w odpowiedzi ofertę kupna około 140 działek, w sumie z 10 ha na powierzchni całego powiatu – mówi rolnik, który chce pozostać anonimowy. - Ziemia byle jaka, w małych kawałeczkach, jakaś zaorana niedawno droga, teren przy torach, zakrzaczony. I co tu można kupić, żeby to dało się uprawiać?

Jak zapewnia Mariusz Pańczak, kierownik sekcji organizacyjno-prawnej, Oddział Terenowy Agencji Nieruchomości Rolnych w Opolu jest w stałym kontakcie z protestującymi rolnikami.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • dług 2013-03-05 18:39:08
  PSL sprzeda ziemie niemcą a potem Tusk sprzeda ŚLĄSK .PAZERNY NIEMIEC 2 RAZY KUPI i podługu i po śląsku
 • protestujący 2013-03-05 18:18:32
  MARUSZ PAŃCZAK kierownik sekcji organizacyjno-prawnej, Oddział Terenowy Agencji Nieruchomości Rolnych w Opolu jest kłamcą znikim się nie kontaktuje
 • rolnik 2013-03-05 18:04:11
  Szanowni Politycy Przedstawcie nam plan spłaty polskiego zadłużenia. Kiedy i czym planujecie spłacić WASZ dług. Na nasze dzieci i wnuki nałożyliście kontrybucję na całe ich życie. Urodzą się i umrą - niewolnikami. Co naszego chcecie sprzedać, aby dochód wystarczył na te długi? Przemysł stoczniowy - sprywatyzowany - nie produkuje. Przemysł samochodowy - sprywatyzowany - nie przynosi zysku. Przemysł wydobywczy - ledwie zipie - sprowadzacie energię i surowce. Hodowla bydła i trzody - spada. Co NASZEGO chcecie sprzedać, aby spłacić WASZE długi? Chcecie sprzedać Śląsk?... Pomorze? - na pewno wystarczy?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.86.89
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!