Spółka planuje pozyskać około 18 mln zł netto poprzez emisję do 2 200 000 nowych akcji. Dodatkowo, oferta obejmuje sprzedaż do 400 000 akcji istniejących.

Środki z emisji zostaną przeznaczone na częściowe sfinansowanie realizacji programu inwestycyjnego na lata 2013-2014, o łącznej wartości około 34,4 mln zł, w tym przede wszystkim wzmocnienie potencjału produkcyjnego oraz rozwój sieci sprzedaży w kraju i za granicą.

Zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych będą przyjmowane w Punktach Obsługi Klienta KBC Securities w dniach 17 - 23 kwietnia 2013 r. Debiut spółki na rynku głównym GPW planowany jest na pierwszą połowę maja tego roku.

Cele długoterminowym Feerum jest uzyskanie pozycji istotnego gracza na europejskim rynku kompleksowych elewatorów zbożowych poprzez dalszy dynamiczny wzrost skali prowadzonej działalności. Spółka zamierza umacniać swoją pozycję na rynku krajowym oraz wejść na wybrane rynki zagraniczne, takie jak Niemcy, Francję i Rumunię oraz rynki wschodnie jak Kazachstan, Ukraina i Białoruś.

Podobał się artykuł? Podziel się!