PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

W Holandii użytki rolne trafiają pod inwestycje

Ponad 80 procent użytków rolnych w Holandii, przekwalifikowanych w latach 1996-2008, zostało wykorzystanych pod budowę zespołów mieszkaniowych, przemysłowych i dróg - wynika z opublikowanych w poniedziałek badań holenderskiego instytutu gospodarki rolnej Lei.W okresie tym zmieniono przeznaczenie 85 tys. hektarów ziemi. Z badań wynika, że tylko 7 tys. hektarów ziemi weszło w obręb zasobów przyrodniczych, a na 8 tys. hektarów przewidziano tereny zalewowe.

Badania opublikował wychodzący w Amsterdamie dziennik "Trouw".

Jak pisze "Trouw", wyniki badań instytutu Lei, należącego do uniwersyteckiego ośrodka badawczego w Wageningen, są sprzeczne z tym, co twierdzi holenderski minister rolnictwa Henk Bleker. Według Blekera zasoby ziemi rolnej kurczą się na korzyść nowych rezerwatów przyrody.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Xp.pl 2012-01-04 23:13:06
    Holandia to bardzo zurbanizowany kraj, ziemia rolnicza to luksus, oni dobrze o tym wiedzą i nie jest prawdą że wiele gruntów trafia pod budownictwo mieszkaniowe, raczej znaczna część pod konieczne inwestycje przemysłowe, i drogi (autostrada z Utrechtu do Rotterdamu ma 5 pasów ruchu w jednym kierunku!). W Holandii rzadko można spotkać widok gdzie budowane są nowe domy jednorodzinne (w porównaniu z Polską) (w dodatku mają również skomplikowany system pozwoleń), niestety gęstość zaludnienia to średnio prawie 400 osób/1km2, natomiast co dziwi to że bezrobocie jest najniższe w całej Unii Europejskiej, a gdzie nie spojrzeć ( restauracje, hotele, usługi remontowo budowlane, rolnictwo) wszędzie pracują Polacy.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!