PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

W Pyrzycach przetarg tylko bez kamer

W Pyrzycach przetarg tylko bez kamer

Wszystkie ustalenia porozumienia zawartego z rolnikami protestującymi w Szczecinie zostały zrealizowane – jeszcze wczoraj w Sejmie przekonywał minister rolnictwa Stanisław Kalemba. Jak się okazuje, w tym samym czasie, jak posłowie słuchali zapewnień ministra, w Pyrzycach doszło do incydentu, który każe nie tylko wątpić w realizację zawartego porozumienia, ale nawet co do elementarnej dobrej woli organizatorów przetargu na ziemię.Protestujący tak relacjonują zdarzenie: „W JGZ Pyrzyce, 29.08.2013 r., o godzinie 12.00 miał się odbyć przetarg ograniczony 32,46 ha na terenie gminy Barlinek. Wśród kandydatów jest przedsiębiorca, wydzierżawiający ziemię rolnikom i kupujący ją na cele handlowe. Członek komisji przetargowej wnioskuje o odwołanie przetargu. Wniosek popiera delegat powiatowy Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. Mimo tego postępowanie przetargowe trwa. OT ANR w Szczecinie nie odwołuje postępowania.

29.08.2013 r. na sali JGZ w Pyrzycach obecnych jest około 30 rolników z gmin: Barlinek, Pyrzyce, Przelewice, Myślibórz oraz Lipiany. Obecni są przedstawiciele Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego (KPRWZ) oraz burmistrz Pyrzyc Marek Olech.

Kandydat wskazany przez rolników, jako nieupoważniony do udziału w przetargu wnioskuje o wyproszenie z sali osób nie biorących udziału w postępowaniu. Przeciw temu protestuje między innymi Burmistrz Pyrzyc. Przedstawiciel KPRWZ zaczyna nagrywać kamerą przebieg przetargu. Pracownik JGZ w Pyrzycach, przewodniczący komisji, nie wyraża zgody na dokumentację filmową. Rolnicy pytają, czy publiczny przetarg może być udokumentowany przez media? Po uzyskaniu potwierdzenia, że tak, przekazują kamerę dziennikarzowi lokalnego tygodnika z prośbą o dalszą dokumentację postępowania. Przewodniczący komisji przetargowej ogłasza 15-minutową przerwę. Po przerwie podaje do publicznej wiadomości, że przetarg zostaje odwołany”.

Jak się więc okazuje, obecność kamery może być najsilniejszym powodem do odwołania przetargu. Silniejszym niż udział w niej słupa…

"Porcelanowe gołębie, przekazane pyrzyckim rolnikom przez dyrektora Jacka Malickiego w czerwcu br. na znak pokoju, właśnie odleciały..." - podsumowują protestujący.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (7)

 • przedsiębiorca bez dopłat 2015-02-03 00:34:53
  Co z tego że polski rolnik kupi ziemię jak nie zatrudni pracowników i nie płaci podatków, a nawet jak zapłaci rolny to ma zwrot akcyzy żadna działalność nie jest tak promowana. Szlag mnie trafia bo muszę płacić ZUS, podatek od nieruchomości, podatek od transportu, podatki od pracowników i nikt mi nie finansuje zakupu ciągnika siodłowego. Całe życie zapier.....na rolników, górników bo maja umarzane składki ZUS, policję, nauczycieli itd. durnie rządzą tym krajem
 • terkow47 2013-09-05 11:13:17
  Brawo bracia rolnicy . Hochsztaplerzy powinni być wskazywani wszystkimi Waszymi palcami i udaremniony ich preceder. Macie bardzo mądrych i z mocnym kośćcem moralnym nieformalnych przywódców . Gdybyż jeszcze oni opowiedzieli się za niestosowaniem w tak astronomicznej ilości CHEMII !! Toż kupuja Wasze dzieci te bułki i pączki w szkole . Toż aż gęsto w nich pozostałości glifosatu z Radnapu Frankensztain ( sama nazwa już mówi )
  Toz sa na liście - te Wasze dzieci do raka , cukrzycy i chorób psychicznych oraz BEZPŁODNOŚCI !!! Czy na Waszych dzieciach ma się zakończyc saga rodu np Tarnowskich , Ochałów i inn o niewiadomych nazwiskach . Toż na tym polega Wasza MIŁOŚĆ ???
 • dr quin 2013-08-30 21:12:47
  A może by ich tak powyrzynać? następni by się bali...
 • TUAREG 2013-08-30 20:14:23
  Niestety rząd - PSL+PO stosuje grę na czas - na przetrwanie -- jedynym sensownym rozwiązaniem jest strajk generalny --
  -- mam pewność że wojsko stanie po stronie rodaków -- a przeciwko obecnej władzy --
  konieczna jest co najmniej dwu letnia dyktatura wojskowa - delegalizacja wszystkich partii politycznych konfiskata majątków partyjnych - albo inny wariant -- wojska sąsiadów wkraczają do Polski i w oparciu o ich siłę zostaje rozwiązany parlament i powołany dyktator.
  innej drogi nie ma
 • Chicken 2013-08-30 17:52:56
  Bardzo dobrze Każda taka licytacja powinna byc pod kamerą !! Władza się wystraszyła i odwołała sprawę..
 • kikół 2013-08-30 15:48:26
  brak słów...
 • arszczecin 2013-08-30 11:10:57
  arbuzy u władzy :)
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!