O tragicznych wypadkach w rolnictwie informowaliśmy już przy okazji prezentowania apelu Prezesa KRUS - u Jacka Dubińskiego, który w specjalnym liście, wystosowanym do rolników, apelował o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.

Z podobnym apelem zwróciła się do rolników Lubelszczyzny, którzy, niestety, przodują w statystykach wypadków przy pracy w rolnictwie, ale też do rolników w całym kraju, by przestrzegali zasad bezpieczeństwa pracy, zarówno w polu, jak i w obejściu gospodarskim!
Apeluję o otoczenie szczególną troską i opieką dzieci oraz o nielekceważenie zagrożeń, które mogą stać się przyczyną tragedii – powiedziała Bożena Borys-Szopa, główny inspektor pracy 29 czerwca br. na konferencji prasowej w Lublinie.

Więcej niż połowa kombajnów zbożowych nie powinna wyjechać na pola, bo sprzęt ten nie spełnia wymagań przepisów BHP. Tylko w minionym roku w czasie żniw zginęły 123 osoby. Najczęstszą przyczyną zgonów był upadek, uderzenie, przejechanie lub wciągnięcie przez maszynę. W wakacje rolnicy mogą spodziewać się szczególnego natężenia kontroli.

Źródło: Państwowa Inspekcja Pracy

Podobał się artykuł? Podziel się!