PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
 • Finanse i prawo

  Czy sadownicy powinni i mogli się ubezpieczyć?

  Obniżanie o połowę pomocy dla poszkodowanych przez przymrozki jest wymagane przez przepisy unijne. Sadownicy mogli, ale nie chcieli się ubezpieczyć – przekonuje wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki.

 • Przepisy i regulacje

  Sejmowa KRiRW ma piątego wiceprzewodniczącego

  Posłowie najpierw postanowili o zwiększeniu do pięciu liczby wiceprzewodniczących sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a potem wybrali na wiceprzewodniczącego posła Kazimierza Gwiazdowskiego z PiS.

 • Przepisy i regulacje

  Wjechali ciągnikiem w grzęzawisko

  Sporo szczęścia miał 23-latek, który wraz z dwoma kolegami wybrał się na przejażdżkę traktorem. Gdy stracił panowanie nad pojazdem, ciągnik wywrócił się i zarył w bagnie. Trzej mężczyźni zdążyli zeskoczyć z pojazdu.

 • Przepisy i regulacje

  Wyrok dla myśliwego, który zastrzelił człowieka

  Jeden rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 10 tys. zł grzywny i 10 tys. zł zadość uczynienia dla wdowy – to kara, jaką ponieść ma myśliwy, który zamiast dzika zastrzelił człowieka.

 • Finanse i prawo

  KOWR zajmie się agroportem?

  Wraca pomysł zbudowania portu służącego rolnictwu. Tym razem możliwości inwestycji przygląda się KOWR. Chciałby wykorzystać przy tym potencjał Krajowej Spółki Cukrowej i Elewarru.

 • Finanse i prawo

  KOWR zmienia zasady dzierżaw

  W KOWR postanowiono zmienić kryteria i ocenę tych kryteriów przy dzierżawie nieruchomości przez rolników. Opracowano też zasady mające obowiązywać przy przedłużaniu umów dzierżaw.

 • Finanse i prawo

  Zaliczki wielką niewiadomą

  Mamy kolejny rok, w którym rolnicy nie otrzymują żadnych informacji mogących pomóc im zaplanować postępowanie związane z ewentualnym odebraniem dopłat bezpośrednich lub ich zaliczek.

BAZA WIEDZY

Małe były piękne?

Umacnianie małych gospodarstw to jedno z tych haseł, które Prawo i Sprawiedliwość wypisało na wyborczych sztandarach.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

Wszystko o sprzedaży ziemi


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Źle to napisałem one żółkną takimi pasami 

Pawlik

@ikcomas-dobra zmiana port zbożowy miała zbudować @miwigos-sąsiad na 20ha jakoś dziurawą felicja jeździ, o wakacjach może pomarzyć do...