Poseł Cezary Olejniczak, podczas debaty nad projektem ustawy o OZE, zabierając głos w imieniu SLD, wytknął obecnemu na sali wiceministrowi gospodarki, że w przedstawionym projekcie ustawy:

- Brak dedykowanych mechanizmów wsparcia technologii, szczególnie istotnych dla polskiej gospodarki, w tym technologii innowacyjnych, wrzucenie wszystkich technologii do jednego koszyka aukcyjnego jest poważnym błędem, panie ministrze, który będzie skutkował tym, że Polska będzie importerem netto zagranicznych urządzeń zamiast rozwijać swój przemysł, np. w sektorze morskiej energetyki wiatrowej, która stanowi ogromną szansę dla polskiego przemysłu stoczniowego, czy biogazowni rolniczych, panie pośle Kasprzak, stanowiących ogromną szansę dla polskiej wsi i przemysłu rolno-spożywczego.

Wcześniej poseł Kasprzak, przemawiając w imieniu PSL, mówił o potrzebie wypracowania mechanizmów racjonalnego wspierania:

- Dzisiaj 50 proc. wsparcia idzie do biomasy. Czy to jest energia odnawialna? Wszyscy wiedzą, skąd biomasa pochodzi i jak ją się sprowadza, skąd się sprowadza. To nie jest czysta energia, to nie służy środowisku, więc to trzeba ograniczać, wspierać te nowoczesne technologie, one są rzeczywiście droższe, ale są zdrowsze, to są czyste technologie.

Podobał się artykuł? Podziel się!