Jak poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, CBA w środę 26 lutego przesłało do suwalskiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wraz z aktami kontroli w urzędzie gminy Przerośl. CBA chce wszczęcia śledztwa.

Sprawa dotyczy kontroli procedur dotyczących rozporządzania mieniem komunalnym przez gminę Przerośl. Postępowanie obejmowało lata 2005-2013.

Jak poinformował Dobrzyński, CBA sprawdzało, czy prywatne firmy sponsorowały gminę, by ta potem dokonywała zmian miejscowego studium oraz w planie zagospodarowania przestrzennego w zakresie możliwości budowy farm wiatrowych.

- Podczas kontroli agenci CBA ujawnili fakty przemawiające za tym, że mogło dojść o naruszenia lub złamania prawa - powiedział Dobrzyński.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz, prokuratura prowadziła postępowanie w tej sprawie, ale umorzyła śledztwo w ubiegłym roku. - Jeśli będą nowe fakty w tej sprawie, wtedy prokuratura podejmie śledztwo - dodał Tomkiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!