PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Chcą informacji na etykiecie, czy ubito bez ogłuszania

Chcą informacji na etykiecie, czy ubito bez ogłuszania

Komisja Europejska rozważy, czy w specjalny sposób etykietować mięso, pochodzące od zwierząt ubitych bez ogłuszania.W strategii UE na lata 2012-2015 odnośnie dobrostanu zwierząt, jednym z zadań które założyła sobie Komisja Europejska jest studium na temat potrzeby informowania konsumentów o tym, czy mięso które kupują pochodzi od zwierząt ubitych bez ogłuszania. Informacja taka znajdowałaby się na etykietach.

Podczas ostatniej Rady Ministrów Rolnictwa UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa, do sprawy wróciła delegacja holenderska. Przypomniała, że w 2012 roku również Parlament przyjął uchwałę, w której wzywa Komisję do przyspieszenia wykonania takiej oceny.

- Uważamy, że konieczne jest dokładne informowanie konsumentów o produktach, które nabywają. To dotyczy także większej przejrzystości o stosowanej metodzie uboju. Holandia wzywa Komisję do przyspieszenia wykonania oceny, aby odpowiednie propozycje odnośnie tej kwestii zostały przedstawione tak szybko, jak jest to możliwe i mogły być wprowadzone na poziomie europejskim - postulowała delegacja holenderska.

Wniosek delegacji z Holandii poparła Szwecja. Z kolei Hiszpania podkreśliła potrzebę oceny dodatkowych kosztów, jakie musieliby ponieść producenci.

Unijny komisarz ds. zdrowia Tonio Borg poinformował, że publikacja gotowa będzie w kwietniu przyszłego roku. Wtedy KE rozważy, czy dalsze działania w tej sprawie są konieczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • A. Krzak 2013-07-19 07:25:29
  Niech się lepiej zajmą dobrostanem ludzi!
  I przestaną marnować pieniądze podatników!
 • vin 2013-07-18 21:05:05
  a może czy kastrowane????
 • kierat 2013-07-18 15:44:27
  Unia Europejska staje sie Unią Muzułmańską
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!