PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Cztery kradzione ciągniki w firmie sprowadzającej sprzęt rolniczy

Policjanci z Kraśnika (woj. lubelskie) wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej skontrolowali firmy importujące maszyny rolnicze. W jednej z nich znaleźli cztery ciągniki z przebitymi numerami fabrycznymi.Policyjna akcja była efektem międzynarodowych działań, dotyczących zwalczania transgranicznej przestępczości motoryzacyjnej w ramach platformy policyjnej współpracy międzynarodowej CARPOL. Wzięli w niej udział specjaliści do zwalczania przestępczości motoryzacyjnej z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Kontrole objęły firmy sprowadzające przede wszystkim używane maszyny i sprzęt rolniczy. Cztery ciągniki w jednej z firm wzbudziły ich podejrzenia. Wszystkie nosiły ewidentne ślady ingerencji w numery fabryczne i tabliczki identyfikacyjne, co świadczyło o ich nielegalnym pochodzeniu.
Policja przypuszcza, że pojazdy zostały skradzione w krajach Zachodniej Europy i przywiezione do Polski. Skąd i w jaki sposób trafiły do Polski wykaże policyjne dochodzenie i ekspertyzy przeprowadzone przez biegłych. Wartość zabezpieczonych ciągników to ponad 350 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (9)

 • Rolnik 2018-01-26 09:12:44
  Taką firmę powinno się zgnoić i zrujnować, aby drudzy nie kombinowali i tyle w temacie.
 • Małorolny 2017-10-06 08:57:48
  Jak by łapy ucinali to by kradzieży nie było no może by ukradł raz czy dwa bo trzeci raz to jajca by im było szkoda oddać
 • mskowronek977@gmail.com 2017-10-05 20:27:15
  Sporo jeździłem z rolnikami po tych niby firmach handlujących używanymi kombajnami traktorami wiele z nich to nie są już maszyny tyko kupa złomu często z lewymi dokumentami i nowymi tabliczkami znamionowymi. Większość handlarzy tym złomem to ordynarne kłamczuchy te maszyny są zakatowane trawa na nich rosła za granicą umyli je myjką odmalowali a w środku dalej złom. Często dla rolnika jak pojechał sam albo z pseudo znawcą remontowałem maszynę np silnik był zatarty i u handlarzyka był na tyle zrobiony żeby odpalił to jeszcze mały koszt ale najwięcej kosztuje remont skrzyni hydrauliki elektryki czy kompa. Byle kawłek instalacji w stalowym oplocie to kilka stów. Do nie których silników brak części zamiennych. Praktycznie każdy traktor czy kombajn ma cofnięty licznik. Rolnicy nie wiedzą że te nowsze używane ciągniki i kombajny itd nie pochodzą od rolników tylko od firm usługowych gdzie zmieniali się tyko opertorzy a maszyna pracowała 23 godziny na dobę przerwa tyko na tankowanie.
 • on007 2017-10-05 19:40:28
  Ktoś coś wie gdzie to? Jestem z okolic a nic nie słyszałem.
  Z modliborzyc traktory i ładowarki, fik na pake z plandeką i pojechali, z kombajnami za długo by się zeszło, albo na legalu lawetą jak już było przerobione, teraz nie ma szczegółowych kontroli.
 • @nty 2017-10-05 18:18:11
  Polska to największe ZŁOMOWISKO EUROPY! TU JEST ZWIEZIONE WSZYSTKO UZYWANE, WYPRACOWANE, OD SAMOCHODOW I SPRZETU ROLNICZEGO DO STARYCH SZMAT! TAK SIE WLASNIE POLACY DORABIAJĄ, BO NA NOWE RZECZY NIE STAĆ, WIEC W STARYCH ,,BUTACH" CHODZIMY!
 • rolnik 2017-10-05 16:16:59
  Zgadzam się z obserwatorem. Proszę przygotować artykuł na temat dealerów używanych maszyn rolniczych, którzy działają w PL (kraj pochodzenia; czy jest gwarancja na zakup maszyn) oraz na temat firm serwisujących ciągniki - porównanie ASO z nielicencjonowanymi firmami (porównanie stawek za roboczogodzinę, gwarancja na wykonane usługi , czy dysponują lawetą? itp.)
 • doktor 2017-10-05 16:11:42
  Ale partacze tak schrzanić numery wstyd.
 • Obserwartor :) 2017-10-05 15:05:54
  Skoro autor artykułu pisze o takich rzeczach niech zrobi artykuł o tych wszystkich firmach handlujących gdzie wykryte zostały jakiekolwiek nieprawidłowości i upubliczni ich nazwy oraz miejscowości skąd pochodzą żeby rolnicy którzy szukają sprzętu omijać takich z daleka, żeby nie mieli później problemów z prawem przez takich oszustów! Pozdrawiam czytających.
 • Ładnie się handlarzyki dorabiają 2017-10-05 14:32:42
  Dopiero modliborzyce,teraz kraśnik.Fakt ,że niemiec dał im czas na wywiezienie sprzętu,zanim zgłosił kradzież
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!