PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Dlaczego PiS nie chciało zalegalizowania uboju rytualnego

Autor: farmer.pl/MP

Dodano: 15-07-2013 10:30

Tagi:

To nieludzkie podejście do istoty żywej i nieetyczne rozpętywanie histerii, że ubój rytualny ma być ratunkiem dla polskiej wsi – dlatego PiS był przeciw rządowemu projektowi dopuszczającemu ubój bez ogłuszania.- Prawo i Sprawiedliwość nie zgadza się na zalegalizowanie przez państwo tzw. uboju rytualnego, dlatego jesteśmy za odrzuceniem tej ustawy – mówiła przed głosowaniem poseł Marzena Machałek z PiS. - Nie zgadzamy się bowiem na nieludzkie, pozbawione wrażliwości podejście do istoty żywej. Ubój rytualny to przecież zabijanie zwierzęcia przy jego pełnej świadomości. Polacy w zdecydowanej większości odrzucają okrucieństwo wobec zwierząt, uważając, że jest ono nieetyczne i niehumanitarne. Europejska Federacja Lekarzy Weterynarii mówi, że z punktu widzenia dobrostanu zwierząt jako istot posiadających świadomość proceder uboju bez ogłuszenia jest niedopuszczalny bez wzglądu na okoliczność.

Ale poseł odwołała się też do argumentów ekonomicznych:

- Nieetyczne jest też rozpętywanie histerii, że ubój rytualny ma być ratunkiem dla polskiej wsi. Jest to cyniczna gra lobbystów z trudną sytuacją polskich rolników – w tym miejscu posłowie nagrodzili koleżankę oklaskami. - Proszę powiedzieć: Dlaczego Polacy muszą jeść wołowinę marnej jakości sprowadzaną z zapasów wojskowych z Argentyny? Dlaczego rząd nie bierze pod uwagę opinii 2/3 Polaków i zmusza do zaakceptowania uboju rytualnego, obcego naszej kulturze i cywilizacji?

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • A. Krzak 2013-07-16 09:16:12
  Przeciez tu nie chodziło o jakikolwiek rozsądek. Jeśli PO przygotowało projekt ustawy to na pewno pisiory będą przeciw.
  Zapomnieli, że tak dobry wynik wyborczy mieli dzięki wsi!
 • fiszmen 2013-07-16 00:49:53
  Ludzie, którzy mienią się chrześcijanami, a głosują przeciwko ubojowi rytualnemu, to ludzie którzy nie czytali nigdy Pisma Św. i nauk Jezusa. Ich poglądy są bliższe naukom hinduskim niż chrześcijańskim.
 • w-40 2013-07-15 13:20:59
  @golf nie średnią krajową tylko płace minimalną . niech wiedzą jak się społeczeństwu żyje
 • golf 2013-07-15 12:37:48
  jak wprowadzili ta ustawe to też powinni zagwaratowac jakas alternatywę ine zrodlo zbytu a oni co nic nie robia dostosowują się tylko do tych co glosniej krzycza rzeby jak najmniej glosow stracic bada darmozjadow mamy w sejmie ja to bym powywalal wszystkich albo dac im srednia krajowa i może wtedy cos by zaczeli logicznie myslec a nie po 20 tys plus jakies dodatki i o co oni maja się martwic ludzie wezmy się za nich i mowmy im wprost jak jest to nasz kraj a nie ich
 • Kujawy 2013-07-15 11:31:47
  Tyle podobno mądrych głów siedzi w sejmie to co oni robią że po kilku miesiącach debat nie potrafili wypracować porządnej ustawy a teraz nawiedzona wegetarianka i obrończyni zwieżąt jest przeciwna czegoś tu nierozumie
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!