PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Dwoje pracowników ARiMR podejrzanych o wyłudzenia

Autor: farmer.pl/PAP

Dodano: 26-03-2012 13:58

Tagi:

Wyłudzenie kilkudziesięciu tysięcy złotych zarzuciła Prokuratura Rejonowa w Staszowie (Świętokrzyskie) dwojgu pracownikom powiatowego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.Jak poinformował szef staszowskiej prokuratury Wiesław Nowak, pieniądze, które w 2011 r. wyłudzili kobieta i mężczyzna, były przeznaczone na dopłaty dla rolników.

- Wobec jednej z zatrzymanych osób zastosowaliśmy poręczenie majątkowe, wobec drugiej - nadal prowadzone są czynności śledcze - dodał prokurator.

Nowak nie chciał ujawnić szczegółów sprawy. Zastrzegł, że zarzuty mogą się zmienić w toku śledztwa. Podejrzanym grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Sprawa wyszła na jaw podczas kontroli, którą - po anonimowej informacji o możliwych nadużyciach - w biurze agencji w Staszowie przeprowadził oddział regionalny ARiMR w Kielcach.

Dyrektor świętokrzyskiego oddziału ARiMR Magdalena Kędzierska powiedziała, że wyniki kontroli były podstawą do sformułowania zgłoszenia o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury.

Dodała, że w ubiegłym tygodniu zmieniono kierownika staszowskiego biura ARiMR. - Nasza kontrola wykazała także pewne nieprawidłowości organizacyjne w pracy biura. Gdyby przestrzegano obowiązujących procedur, to nadużycia ze strony dwójki pracowników zostałyby wcześniej wychwycone - podkreśliła dyrektor.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • gość 2012-04-01 11:39:52
  Jeżeli,ktoś z Państwa wie o tego typu nieprawidłowościach to zachęcam do kontaktu z Panią Jaworowicz,tam często Jej gościem jest Pan Europoseł Wojciechowski,prawnik i były Prezes NIK ,fachowiec w tych sprawach,który chce i umie pomóc.
 • gościo 2012-04-01 08:47:04
  Bardzo dobrze sąsiad jezeli masz dowody trzeba je upubliczniać,prokuratura umarza zwykle postępowanie,góra arimr co by nie było stoi murem za swoimi nepotyzm,dopiero sądy uczą ich rozumu.
  Arimr zaczyna przegrywać procesy,rolnicy nie są już tacy ciemni.
  Ja mam 15 ha ciężko tyram i przez 7 lat otrzymywania dopłat dostałem ich 40 tysięcy łącznie a urzędnik arimr robi jednorazowy przekręt na 80 tys!!!!!!!!!!
 • son siad 2012-04-01 00:05:01
  oj sąsiad, będzie grubo hehe
  wiesz że twój ip mogą znaleźć? że cie mogą namierzyć. wiesz że w internecie nic się nie ukryje. no chyba że masz kradzioną komórkę i zaraz ją wyrzucisz??
  nie pisz w internecie, daj to prokuraturze, zawiadom górę armiru itp. tak cię stukną za pomówienia
 • sąsiad 2012-03-31 23:26:08
  W Biurze Powiatowym ARiMR w Poznaniu kierownik Biura Henryk Rosołek za wiedzą Dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Piotra Łykowskiego
  od 2007 roku do dziś włącznie UMOŻLIWIA "dzikiemu lokatorowi" (142 ha gruntów ornych) mecenasowi radcy prawnemu Stanisławowi Leszczyńskiemu z Gdańska , pełnomocnikowi Krystyny Sztajkowskiej Leszczyńskiej lekarzowi pediatrze 24H" WYŁUDZANIE setek tysięcy zł dotacji UPO i JPO na SFALSZOWANE - fikcyjne dokumenty dzierżawy , jako tytułu posiadania zależnego i na oświadczenia nieprawdy prowadzenia prac uprawowych ( prowadzonych tylko na papierze).
 • gość 2012-03-26 15:29:21
  i gdyby Pani Dyrektor miała odpowiednie kwalifikacje zawodowe do pełnienia funkcji to by nie było tego w Agencji co jest i co wyszło-po prostu brak nadzoru!!!!!!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!