PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ile mięsa w EURO-kiełbasie?

Ile mięsa w EURO-kiełbasie?

Autor: farmer.pl/MP

Dodano: 28-05-2012 11:06

Tagi:

Podczas mistrzostw piłkarskich ma być promowana polska żywność. Posłowie wykorzystali okazję, aby mówić o bezpieczeństwie żywności.Podczas rozpatrywania w Sejmie „Sprawozdania z realizacji przedsięwzięć Euro 2012 oraz z wykonanych działań dotyczących realizacji przygotowań Polski do finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 (marzec 2011 r. – styczeń 2012 r.)” poseł Krzysztof Jurgiel, kierujący sejmową Komisją Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pytał: - Co takiego się stało, że aż trzeba podejmować nadzwyczajne środki w poszczególnych resortach, żeby zabezpieczyć w zasadzie cztery obiekty, na których będą odbywały się mistrzostwa?

Zdaniem posła Jurgiela niesłusznie w tym sprawozdaniu pominięto Ministerstw Rolnictwa: - W rozdziale dotyczącym funkcjonowania organów administracji państwowej brak jest moim zdaniem ważnego resortu: resortu rolnictwa i rozwoju wsi, gdzie są dwie inspekcje odpowiedzialne za bezpieczeństwo żywnościowe. Jest to Inspekcja Weterynaryjna i Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, które odpowiadają za zwalczanie też chorób zakaźnych. Czy ten resort został wyłączony z tych przygotowań przez pomyłkę, czy świadomie?

Sprzeciwiła się temu minister sportu i turystyki Joanna Mucha:

- Jeśli chodzi o włączenie w to ministerstwa rolnictwa, to z drobnym wyprzedzeniem powiem, że również uczestniczy ono w projekcie Euro 2012. Będziemy promować polską zdrową żywność podczas turnieju i nowy polski produkt, który, mamy nadzieję, że się świetnie przyjmie w całej Europie i być może na całym świecie, czyli polish breakfast. Jesteśmy przekonani, że to pomoże promować polską żywność również po turnieju.

Poseł Marek Domaracki, pokazując „Gazetę Wyborczą”, krzyknął w tym momencie z ławy poselskiej: - Oby nie ta kiełbasa – zero mięsa w kiełbasie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • ukasz 2012-05-31 11:08:45
    no tak ale gówno tego swiata zjedzą biedni konsumenci elita inaczej sie stołuje sie z górnej półki za pieniadze tych biednych ludzi i jak sie jeszcze upomnisz o swoje to ci walną hasełko jak w usa nie pytaj co kraj może zrobic dla ciebie lecz co ty mozesz zrobic dla kraju czy jakos tak
  • konsument 2012-05-30 22:07:39
    NIECH PROMUJĄ KIEŁBASY I WĘDLINĘ W KTÓREJ NIE MA MIĘSA, A JEST SÓL ODPADOWA I CAŁE G...... TEGO ŚWIATA.... W TEN SPOSÓB ROZWIĄŻĄ PROBLEM EMERYTUR, KTÓRYCH NIKT NIE DOCZEKA, BO WCZEŚNIEJ UMRZE NA RAKA ŻOŁĄDKA......
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.86.89
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!