Na najbliższym posiedzeniu Sejm zajmie się sprawozdaniem Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych w sprawie wniosku oskarżyciela prywatnego Marka Treli, z dnia 28 października 2016 r. uzupełnionego w dniu 5 grudnia 2016 r., o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Krzysztofa Jurgiela.

Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych opowiedziała się za odrzuceniem wniosku.

Treść wniosku nie została podana do wiadomości.

W kwietniu 2016 roku minister Krzysztof Jurgiel stwierdził, że odwołanie kierownictwa stadniny w Janowie było spowodowane złodziejstwem:

<„Za złodziejstwo zwolniłem, nie za niefachowość” – tak tłumaczył w środę powód zwolnienia kierownictwa stadniny koni w Janowie Podlaskim minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Jak dodał, nie będzie trzymał "facetów, którzy z działalności na majątku państwowym organizują sobie lekkie życie".>

Więcej: Jurgiel: Kierownictwo stadniny w Janowie Podlaskim odwołałem za złodziejstwo

Trela został odwołany z funkcji prezesa 19 lutego 2016 r. przez prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, która nadzoruje stadninę.  Tego samego dnia odwołano też prezesa Stadniny Koni w Michałowie Jerzego Białoboka oraz specjalistę ds. hodowli w ANR Annę Stojanowską. Powodem ich zwolnienia była m.in. "utrata zaufania".

5 lutego 2017 r. „Rzeczpospolita” podała, że Marek Trela będzie pracował w Abu Dhabi, w hodowli należącej do szejka Sultana bin Zayed Al Nahyana, jednego z najbardziej wpływowych i najbogatszych rodów w Emiratach Arabskich. W przeszłości był on wicepremierem ZEA.

Podobał się artykuł? Podziel się!