PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

KSC jeszcze w tym roku trafi do holdingu?

KSC jeszcze w tym roku trafi do holdingu?

Autor: farmer.pl/MP

Dodano: 06-12-2013 13:08

Tagi:

Akcje KSC muszą być sprzedane po cenach rynkowych, trwają prace nad utworzeniem holdingu rolno-spożywczego – mówił w Sejmie wiceminister skarbu państwa Zdzisław Gawlik.Przy okazji debaty nad „Raportami o ekonomicznych, finansowych i społecznych skutkach prywatyzacji” za lata 2011 i 2012 posłowie odnieśli się też do sytuacji dotyczącej sektora rolnego.

- Dlaczego minister skarbu utrudnia prywatyzację Krajowej Spółki Cukrowej na rzecz plantatorów i rolników? – pytała poseł Gabriela Masłowska. - Dlaczego minister skarbu nie podejmuje budowy polskiego holdingu rolno-spożywczego w oparciu o tę spółkę? Taka koncepcja w swoim czasie była dosyć mocno popularyzowana. Teraz w tej sprawie jest cisza.

Nie zgodził się z tym wiceminister skarbu państwa Zdzisław Gawlik.

- Nie znam przyczyn zarzutu pani poseł Masłowskiej, że prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej nie jest prowadzona - powiedział. - Kolejne spotkanie z plantatorami i pracownikami miało miejsce 28 października tego roku. Dyskutujemy dalej o prywatyzacji. Nie można przeprowadzić tej prywatyzacji inaczej, jak zgodnie z przepisami prawa. I tu, panowie, jeżeli chodzi o te rozmowy i te dyskusje, dlaczego się sprzedaje tanio, a nie drogo, to akcje Krajowej Spółki Cukrowej muszą być sprzedane na zasadach rynkowych, bo takie są reguły wyceny. I tutaj mamy największy problem, jeżeli chodzi o porozumienie się z tymi, którzy ustawowo są uprawnieni do zakupu tych akcji.

Z dalszej części wypowiedzi wynika, że jeszcze w tym roku można spodziewać się realizacji zapowiedzi utworzenia holdingu z KSC.

- Jeżeli chodzi o budowę holdingu rolno-spożywczego, to nie chciałbym tutaj dużo mówić, ale to, co się stało przez ostatnie dwa lata i co, mam nadzieję, stanie się jeszcze w tym roku, jest dowodem na to, że nie jest zamysłem tego rządu, żeby nie kreować czegoś takiego jak holding rolno-spożywczy. Kolejne zdarzenia o tym świadczą - powiedział wiceminister.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • AST 2013-12-06 22:46:08
  TO NIE JEST POLSKI CUKIER ALE CUKIER URZĘDNIKOW. SŁODKO ZAROBIĄ. OSTATNIA SZANSA BY SIĘ JESZCZE OBŁOWILI. POLSKE TO ONI MAJA W D... TAK JAK KIEDYŚ ICH POTOMKOWIE. WYWIEŹ ICH NA UKRAINĘ RAZEM Z BANDA DZIENNIKARZY.
 • antytusk 2013-12-06 20:32:13
  ,Zgadzam się z tobą dzieci uciekajcie z tego skorumpowanego przestępczo-urzędniczego państwa -chyba że dostaniecie sie na medycyne i będziecie zarabiać jak to pPO po cichu podniosło lapiduchom po 30 000 pensji plus łapówki.
 • małorolny 2013-12-06 19:45:27
  Jestem coraz starszy i w pierwszym podejściu kupiłbym akcje ksc ale teraz już nie . Tu nie ma przyszłości dla młodych. Moim dzieciom mówię by uciekali do lepszego świata byle dalej z POLSKI
  Coraz bardziej brak mi sił jak patrzę na tę bandę darmozjadów , którzy nas rzekomo reprezentują .Nam ceny spadły o 45 % a nie słyszałem o obniżkach płacy w budżetówce tylko o podwyżkach, premiach itp
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.212.152
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!