Co powie minister? Dokument przedłożony posłom 16 listopada 2016 r. z prośbą o umieszczenie tej informacji w porządku obrad Sejmu RP zawiera roczny bilans działań i świadczy tyle o zadowoleniu z postępów i realizacji planów, co o świadomości niemożliwości osiągnięcia wszystkich celów, potrzebnych rolnictwu i wsi.

Program działania został przygotowany: „Nasz rząd, jak żaden poprzedni, posiada dokładnie opisaną i sprecyzowaną politykę rolną, w ścisłym powiązaniu z polityką wobec obszarów wiejskich, ponieważ mamy tam do czynienia z pilną potrzebą wprowadzenia wielu cywilizacyjnych zmian, aby rodziny rolnicze osiągnęły wyższy poziom życia, bliski temu, jaki jest w miastach”.

A co z realizacją? „W rolnictwie perspektywa jednego roku to za mało, nasz program zmian w tej dziedzinie gospodarki oraz planowanych przekształceń cywilizacyjnych wsi polskiej jest rozłożony na więcej lat. Rząd Prawa i Sprawiedliwości wypełni obietnice wyborcze. Dotrzyma słowa. Nie zatrzymamy się w pracy dla Polski. I to jest nowa jakość w polityce” – napisał minister Krzysztof Jurgiel.

Informację o wszystkich „dobrych zmianach” wprowadzonych i będących w zamierzeniach resortu rolnictwa znajdą czytelnicy w załączeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!