PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Możliwość eksportu mięsa coraz większa

Jak wynika z informacji Jerzego Związka, przedstawionej sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dla polskiego mięsa otwierają się kolejne rynki. Teraz wysyłamy mięso do 77 państw.- Ostatnio rynek chiński został już praktycznie otwarty dla mięsa wieprzowego, bo już dla mięsa drobiowego jest otwarty – zapowiedział Jerzy Związek, Główny Lekarz Weterynarii.  6 zakładów zostało wstępnie zatwierdzonych, w kolejnych 3 usunięto już dostrzeżone usterki i uzyskały zgodę GLW na listę eksporterów.

- Obecnie otwiera się szeroko rynek krajów muzułmańskich dla polskiej wołowiny – dodał. – Podejrzewam, że w ciągu tego roku rynek ten zostanie tak szeroko otwarty, że może nam zacząć brakować wołowiny na rynku polskim.

W ubiegłym roku Polska wysyłała swoją wołowinę do Turcji, teraz mówi się o otwarciu rynków Arabii Saudyjskiej i Izraela. Negocjacje na te tematy są zawsze bardzo długie.

- Dokładamy wszelkich starań, żeby te negocjacje skrócić ile się da, odpowiadamy bardzo szybko na wszelkie dokumenty – zapewnił Związek.

Jak zapowiedział, jeśli najbliższy audyt mięsa czerwonego przeprowadzany z inspekcją rosyjską wypadnie dobrze, kolejne zakłady na listę eksporterów do tego kraju wpisze już sama Polska, bez udziału kontrolerów rosyjskich.

- Rosjanie zainteresowani są polskim bydłem, szczególnie materiałem genetycznym i zaczynają dokonywać jałówek hodowlanych wysokocielnych - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.108.85
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!