PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Nie ma korupcji, jest terroryzm?

Autor: farmer.pl/MP

Dodano: 26-11-2012 10:49

Tagi:

Klub Parlamentarny Solidarna Polska domagał się w Sejmie informacji premiera na temat skuteczności działań tarczy antykorupcyjnej w kontekście ujawnionych przez media taśm działaczy partii Polskiego Stronnictwa Ludowego.Sejm wniosek o uzupełnienie porządku dziennego odrzucił, głosowania w sprawie uzupełnienia porządku nie są poprzedzone debatą ani zadawaniem pytań, więc żadnej dyskusji nie było. Ale, jak wynika z rozkładu głosów, wielu posłów chciało przedstawienia takiej informacji: głosowało 417 posłów, za wnioskiem oddało głos 180, przeciwnego zdania było 214 posłów, wstrzymało się od głosu 23.

Konwent Seniorów przyjął propozycję Prezydium Sejmu rozpatrzenia informacji w sprawie planu prewencji przeciw zwiększonej aktywności ugrupowań skrajnie prawicowych oraz eskalacji incydentów o podłożu ksenofobicznym i nacjonalistycznym, o której przedstawienie wnosił Klub Poselski Ruch Palikota.

W efekcie ujawnienia nagrań dotyczących zarządzania spółkami państwa podlegającymi pod ARR, stanowisko stracił minister Marek Sawicki. Dziś mówi się o jego powrocie do rządu. Ujawnienie taśm nie miało większych skutków prawnych, poza zmianami personalnymi w Elewarrze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!