PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NIK sprawdzi inwestycje w farmy wiatrowe w 10 województwach

NIK sprawdzi inwestycje w farmy wiatrowe w 10 województwach

Wrocławska delegatura Najwyższej Izby Kontroli sprawdzi inwestycje w farmy wiatrowe pod kątem prawnym i zasad ochrony środowiska. Szczegółowy plan kontroli obejmuje 65 podmiotów na terenie 10 województw.Jak powiedziała w czwartek 17 października rzecznik wrocławskiej NIK Ksymena Kramarczyk-Rosiak, inspektorzy ocenią, czy w procesie lokalizacji i budowy farm wiatrowych przestrzegane były przepisy prawa i zasady ochrony środowiska oraz obowiązujące w danym rejonie ograniczenia dotyczące uciążliwości dla okolicznych mieszkańców.

- Kontrola stanowi odpowiedź na liczne skargi kierowane do Najwyższej Izby Kontroli, zarówno przez parlamentarzystów, jak i przez stowarzyszenia i mieszkańców protestujących przeciwko budowie elektrowni wiatrowych. Skarg było ponad sto - dodała Kramarczyk-Rosiak.

Ogólnopolska kontrola, którą koordynuje delegatura wrocławska NIK, zostanie przeprowadzona na terenie 10 województw w 65 podmiotach, m.in. urzędach gmin, starostwach powiatowych, inspektoratach nadzoru budowlanego.

Kontrole zaplanowano w regionach, w których jest najwięcej takich inwestycji. Są to województwa: dolnośląskie, lubuskie, łódzkie, mazowieckie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • jarki 2013-10-20 20:27:26
  no tak tylko że małorolnemu na pewno wiatraka nie postawią ;)
 • w-40 2013-10-20 19:36:34
  @małorolny trafiłeś w sedno problemu
 • małorolny 2013-10-20 18:41:52
  wystarczy skarżącym zaproponować postawienie wiatraka na ich własności i będzie po sprawie. zwykła zawiść ludzka... on zarobi a ja nie... a środowisko to 95% skarżących ma głęboko w d...e
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.94.253
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!