PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

O podatku dochodowym - jesienią

Temat opodatkowania rolników do debaty publicznej powróci jesienią, czyli po wyborach na szefa PSL – doniosła „Rzeczpospolita”.Według dziennika, trwają uzgodnienia między koalicjantami, dotyczące szczegółów rozwiązania podatku dochodowego dla rolników. Niewykluczone, że największe poparcie zyska wariant powtarzający schemat przyjęty dla składki zdrowotnej, czyli obejmujący obowiązkiem podatkowym i wymagający prowadzenia rachunkowości dla gospodarstw powyżej 6 ha.

Projekt miał być znany w pierwszym kwartale b.r., zapowiadano, że od 2013 roku wprowadzona będzie rachunkowość.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • wektor 2012-06-09 11:36:26
  Wszystko na jesień bo wtedy rolnicy mają najwięcej pracy i nie będą mieli kiedy strajkować .Podejrzewam że nawet może poznamy ten projekt 20 grudnia bo wiedzą że nikt w święta nie będzie stawiał oporu .Tak samo było ze składką zdrowotną o kształcie której rolnicy dowiedzieli się dopiero gdy było nad nią głosowanie bo "nocna zmiana " ustalała warunki po nocy .
 • zg 2012-06-08 09:39:07
  dokładnie!
 • Kola 2012-06-06 13:58:53
  Tak... oczywiscie, pełna rachunkowosc w rolnictwie, ogolne koszty rocznie za same prowadzenie kwitow to min. 5 miliardów. A to mniej więcej połowa dopłat jakie rocznie Agencja wyplaca rolnikom. Ilu rolników bedzie stac na to aby biurom rachunkowym 6 tys. rocznie zaplacic za papierologię? Niewielu... a co to zonacza... tak upragnione licytyacje gospodarstw. Sprzedaz za 20% wartosci. Skarbowka i znajomi kroliczka juz swietnie sie w tym odnajda. Na prawie podatkowym łamią sobie zęby najznamienitsze kancelarie prawne.... najbogatsze firmy które stac na oplacenie najlepszych prawników.... a co bedzie mogl zrobic rolnik ktory nie bedzie mial kasy nawet na najgorszego adwokata? Licytacja komornicza, licytacja komornicza, licytacja i won na bruk, pod most...
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!