PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ostatni dzwonek na złożenie wniosku o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze

Ostatni dzwonek na złożenie wniosku o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze

Przypominamy, że do końca sierpnia rolnicy mogą składać wnioski o zwrot części podatku akcyzowego od paliwa zużytego do produkcji rolnej. Warto zaznaczyć, że ponieważ 31 sierpnia 2014 r. wypada w niedzielę, ostateczny termin złożenia wniosku przesuwa się na 1 września.Zgodnie ze stosownym rozporządzeniem do końca sierpnia 2014 r. rolnicy mogą składać wnioski o zwrot akcyzy zawartej w cenie paliwa wykorzystywanego w produkcji rolnej.

W tym roku Rada Ministrów określiła stawkę zwrotu akcyzy na bieżący rok na poziomie 0,95 zł na 1 litr oleju. Oznacza to, że zwrot nie może być wyższy niż 81,70 zł na 1 hektar powierzchni użytków rolnych.

Decyzja w tej sprawie wydawana jest w przeciągu 30 dni od dnia złożenia wniosku. Natomiast termin wypłaty zwrotu rolnicy mogą się spodziewać w październiku (od 1 do 31 października).

Zgodnie z zasadami przyjętymi w resorcie rolnictwa, pieniądze w gotówce będzie można odebrać w kasie urzędu gminy, albo oczekiwać na przelew na rachunek bankowy podany we wniosku.

Podstawą zwrotu podatku akcyzowego jest wniosek złożony przez rolnika właściwemu wójtowi lub burmistrzowi (prezydentowi miasta) ze względu na miejsce położenia będących w jego posiadaniu lub współposiadaniu gruntów.

Do wniosku (specjalny formularz stworzony do tego celu) rolnik musi dołączyć faktury VAT albo ich kopie, za olej napędowy (w okresie 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia dokumentów).

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • wiola19 2015-04-24 22:43:49
    zawsze 30 po 16 przychodzi sms że złodzieje oddali kasę za akcyzę
  • rolnik z nieswiastowa 2015-04-24 22:22:39
    dlaczego gminy przelewaja na konta rolnikow zwrot akcyzy za paliwo dopiero 30 kwietnia.pieniadze dla gmin za akcyze sa celowymi srodkami ktore to gminy powinny bezwzglednie przesylac na konta rolnikowdlaczego gminy operuja naszymi srodkami.do konca miesiaca wyplaty akcyzy.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!