PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

PiS prześle premierowi swój raport dot. Elewarru

Autor: farmer.pl/PAP

Dodano: 25-07-2012 14:56

Tagi:

Raport PiS dot. funkcjonowania spółki Elewarr partia prześle premierowi Donaldowi Tuskowi - zapowiedzieli w środę posłowie PiS. Według nich raport potwierdził nieprawidłowości, o jakich na tzw. taśmach PSL mówił b. prezes Agencji Rynku Rolnego Władysław Łukasik.- Na podstawie naszej kilkudniowej obecności w spółce Elewarr chcemy dzisiaj przedstawić oficjalny raport, w którym podsumowujemy to wszystko, co według nas jest nieprawidłowe, jest łamaniem prawa, jest nadużywaniem pozycji i kompetencji wynikających z piastowania funkcji w radach nadzorczych i zarządach spółek Skarbu Państwa - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie poseł PiS Dawid Jackiewicz.

Zapowiedział, że raport zostanie przesłany premierowi. - Ten raport chcemy przesłać wraz z załączonym listem panu premierowi Donaldowi Tuskowi, apelując i nawołując do tego, aby zechciał skoncentrować się w tej chwili na autentycznym i rzeczywistym sprawowaniu nadzoru w resorcie rolnictwa - powiedział Jackiewicz.

Przemysław Wipler (PiS) zaznaczył, że on i Jackiewicz podczas trzydniowej obecności w spółce Elewarr zajmowali się tylko drobnym wycinkiem jej działalności. - Zajmowaliśmy się tylko tymi nieprawidłowościami, tymi sensacyjnymi informacjami, które pan Władysław Łukasik przekazał w swojej rozmowie panu Władysławowi Serafinowi - zaznaczył.

Jak podkreślił, "fakty, które przytaczał Łukasik niestety co do zasady uległy potwierdzeniu, a czasami rzeczywistość wyglądała zdecydowanie gorzej, niż to co znalazło się na taśmach". Jego zdaniem w spółce Elewarr potrzebny jest kilkumiesięczny audyt.

Jackiewicz zapowiedział, że w najbliższym czasie przedstawiciele PiS udadzą się na podobne kontrole do innych spółek Skarbu Państwa, w których - według niego - również dochodzi do nieprawidłowości.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.240.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!