Jak poinformował wczoraj w Sejmie wiceminister finansów Maciej Grabowski, wciąż trwają prace nad podatkiem dochodowym dla rolników.

Podczas debaty nad projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, co ma umożliwić rolnikom sprzedaż bezpośrednią także artykułów przetworzonych, podło też pytanie o objęcie dochodów rolniczych podatkiem.

Poseł Jarosław Żaczek powiedział:

- W opinii Ministerstwa Finansów do projektu ustawy czytamy – cytuję: "Podkreślenia wymaga fakt, że obecnie trwają prace nad włączeniem działalności rolniczej do systemu podatkowego. Prace te mają na celu uregulowanie w sposób kompleksowy opodatkowania podatkiem dochodowym przychodów z działalności rolniczej." Z trybuny sejmowej padają różne zdania na ten temat. Minister rolnictwa niedawno temu zaprzeczał. Panie ministrze, chciałbym prosić o jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czy takie prace są prowadzone, a jeśli tak, to na jakim są etapie.

Wiceminister finansów Maciej Grabowski niewiele uchylił rąbka tajemnicy.

- Ustawa, która tego dotyczy, jest wpisana w plan działań legislacyjnych rządu – potwierdził Grabowski. - W tej chwili prowadzone są konsultacje na poziomie ministra rolnictwa. Zgodnie z decyzją Zespołu ds. Programowania Prac Rządu minister finansów wspólnie z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi ma przedstawić ten projekt do dalszych prac na etapie rozpoznania tego projektu przez rząd.

Podobał się artykuł? Podziel się!