PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Proces posła Maliszewskiego do powtórki

Proces posła Maliszewskiego do powtórki

Wydanie wyroku w sprawie posła Mirosława Maliszewskiego opóźnia się – ale nie ma zagrożenia przedawnieniem.Prokuratura zarzuciła posłowi, że „w dniu 18 czerwca 2010.r w Nowej Wsi, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podrobił  wniosek o przyznanie płatności bezpośredniej za 2010 r., fałszując podpis innej osoby, a następnie po przewidzianym przepisami prawa terminie, przedłożył go w Biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w celu uzyskania dla tej osoby wsparcia finansowego w postaci płatności bezpośrednich do działek rolnych, w kwocie 9.566,77 zł   tj. o czyn z art.297 par.1kk i art. 270 par.1kk w zw. z art. 11 par.2kk.”

1 kwietnia Sąd Rejonowy w Grójcu miał ogłosić wyrok w tej sprawie.

Nie ogłosił.

- Został wznowiony przewód sądowy – dowiadujemy się w sądzie. – Sędzia musi pouczyć strony o możliwości zmiany kwalifikacji prawnej czynu.

Następny termin rozprawy wyznaczono na 29 kwietnia.

Jak zapewnia sędzia Katarzyna Trzosińska, wiceprezes  Sądu Rejonowego w Grójcu, sprawie nie grozi przedawnienie.

- Na podstawie obecnych zarzutów przedawnienie nastąpiłoby 18 czerwca 2030 r., a po ich złagodzeniu – najbliższa możliwość to 2020 r. Nie sądzę, aby sędzia prowadząca sprawę dopuściła do przedawnienia – mówi wiceprezes. Jak dodaje, nie wie, na czym będzie polegać zapowiadana zmiana kwalifikacji prawnej, ale stronom – po jej poznaniu – przysługuje możliwość np. wniesienia o przerwę w procesie w celu przedstawienia nowych dowodów i argumentów na udowodnienie swoich racji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • szczery 2014-04-04 23:25:12
  Tak, szkoda, że go trzy lata temu nie osądzili. Połaszczył się na grosze, teraz smród, że tylko się schować. Patrzcie, taki importer, a szkoda mu było 10 tys. Gdyby to trafiło na zwykłego rolnika, już dawno by było po sprawie.
 • z. 2014-04-04 20:59:04
  ....to jest temat zastępczy ,żeby odwrócić uwagę od prawdziwych złodziei.....i tak i tak dopłata się żonie należała..nikt tu nic nie ukradł, trafiło do jednego portfela.....nadgorliwy pracownik agencji (A)...tacy to najgorszy pomiot....
 • sadownik 2014-04-04 20:44:12
  Też myślę że chodzi o osłabienie pozycji posła Maliszewskiego akurat teraz, podczas gdy polskie jabłko schodzi bardzo słabo na wschód. Jak wiadomo jest on również prezesem polskiego związku sadowników RP i jako jeden z nielicznych reprezentuje interesy sadowników. Po ziemniakach, świniach przyszła pora na jabłka?
 • tata 2014-04-04 10:08:54
  Mataczyć, kombinować i na końcu umorzyć i dać medal zacnemu przekrętaczowi za ofiarność i odwagę od wicepremiera peselowskiego. To dewiza takich działaczy również @krzaków.
  Pozdrawiam wszystkich uczciwych i praworządnych bo tacy na szczęście jeszcze są,
 • A. Krzak 2014-04-03 21:41:49
  Nadmuchana sprawa! Komuś się Pan poseł naraził! Skórka nie warta wyprawki! Dopłaty i tak się należały! Jakie są koszty tego pokazowego procesu! Pytanie ,Jaki to ma sens? Chyba tylko aby nagłośnić sprawę!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!