PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

PSL: Jurgiel jest największym szkodnikiem w rządzie PiS

PSL: Jurgiel jest największym szkodnikiem w rządzie PiS Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, fot. PTWP

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel jest największym szkodnikiem w rządzie PiS i najgorszym szefem tego resortu od 1989 r. - ocenił w środę szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak podkreślił wniosek PSL o wotum nieufności wobec Jurgiela jest podparty merytorycznymi zarzutami.Sejmowa Komisja Rolnictwa negatywnie zaopiniowała w środę wniosek PSL o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa. Sejmowa debata w tej sprawie obędzie się jeszcze w środę.

Ludowcy zarzucają ministrowi, że prowadzi "szkodliwą politykę na polskiej wsi". Pod wnioskiem, oprócz ludowców, podpisali się także politycy Platformy Obywatelskiej.

Kosiniak-Kamysz ocenił na konferencji prasowej w Sejmie, że Jurgiel jest "największym szkodnikiem" w rządzie PiS i "najgorszym" ministrem rolnictwa od 1989 roku. - Mamy merytoryczne zarzuty. Nie odnosimy się do osoby, tylko do jego działań, a tak naprawdę do jego zaniedbań i błędnych decyzji - podkreślił szef PSL.

Wśród zarzutów wobec ministra wymienił podniesienie wieku emerytalnego o 5 lat dla "ciężko pracujących" rolników, wprowadzenie zakazu sprzedaży polskiej ziemi "dobrym" polskim rolnikom i "zrównanie ich z cudzoziemcami" oraz nie rozwiązanie problemu Afrykańskiego Pomoru Świń. - Tych powodów jest naprawdę bardzo dużo - wskazał Kosiniak-Kamysz.

Poseł Mirosław Maliszewski zaznaczył, że PSL od początku kadencji rządu PiS przygląda się działaniom ministra Jurgiela "pokazując błędy, które popełnia i szkodliwe decyzje".

- Trzeba w którymś momencie powiedzieć: stop dewastacji rolnictwa - oświadczył. Według niego PiS wyhamowuje też korzystne zmiany, które zachodziły na polskiej wsi. - Rolnicy tego nie wytrzymają ani w krótkiej ani w dalszej perspektywie - ocenił polityk Stronnictwa.

Maliszewski przekonywał, że wniosek jest okazją do podjęcia debaty na temat przyszłości polskiego rolnictwa i pokazania jak polska wieś została oszukana przez PiS i Jurgiela.

- Mamy nadzieję, że ten wniosek będzie miał szerokie poparcie wśród posłów na sali - podkreślił poseł PSL.

Sejm wyraża wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów, czyli musi za tym opowiedzieć się minimum 231 posłów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (7)

 • Tadeo-69 2017-07-14 18:55:37
  Ty, matka Teresa utrzymująca wieś, długo nie musiałem czekać, aż nożyce się odezwą - szumowino. A palantów i miernot to masz pełno w swojej rodzinie, łącznie z tobą.
 • pgkr 2017-07-12 20:44:46
  PSL ukradł nam rolnikom renty strukturalne Za ministra Lepera renta strukturalna była około 2500zł na miesiąc szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.Wytłumacz mi dlaczego unia w 2010roku ukarała Polskę że minister rolnictwa pan Sawicki zawiesił renty strukturalne Po interwencji UNI Renty strukturalne wróciły ale 1115 zł to jest połowa jakie wynegocjował minister Leper z tego trzeba opłacić składkę na rentę i ubezpieczenie od wypadku Miejsca by zabrakło jakie szkody i okradanie rolnika polskiego robiła partia PSL.
 • podatnik utrzymujacy wieś 2017-07-12 19:46:25
  słup to ci palancie ktoś wbił w głowę miernoto
 • awa 2017-07-12 19:31:42
  Pannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn Kosiniak ?
 • Wasz czas minął sprzedajne pasożyty 2017-07-12 16:14:10
  Największego szkodnika czyli pslu już się pozbyliśmy jako rolnicy,mimo,że urzędnicy wraz z rodzinami stanowią tysiące osób elektoratu.
 • Byk 2017-07-12 15:28:05
  Przedstawiciel pseudo chlopskiej partii chce odświeżyć pamięć o sobie w mediach. PSL jest ponizej progu wyborczego i to jest rzeczywisty powod takich wypowiedzi. Przez 8 lat PSL przystawka PO wykazywala sie całkowitą biernoscia i poddanstwem wobec PO. To koniec PSL.
 • Tadeo-69 2017-07-12 15:13:34
  Zakaz sprzedaży polskiej ziemi "dobrym" polskim rolnikom, jest wspaniałym rozwiązaniem, ponieważ to są tak zwane "słupy" działające w interesie cudzoziemców i wszelkiej innej maści szumowin, rozkradających naszą ojczystą ziemię!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.158.194.80
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!