- Zapraszam na moje podwórze, bo akurat co tydzień sprzedaję trzodę, i zobaczy pan, jaki jest załadunek i jak przewozi się zwierzęta – mówił poseł PJN do przedstawiciela wnioskodawców ustawy. - Proszę pana, chcę panu powiedzieć, że samochody są napowietrzane, jeżeli jest wysoka temperatura, to są spryskiwane, chłodzone, więc proszę nie mówić rzeczy, o których nie macie państwo pojęcia. Kolejna sprawa. Mówimy o kastracji prosiąt, bo pan o tym wspomniał. Chcę panu powiedzieć, że staje się to coraz bardziej humanitarne przez to, że robi się to w trzecim dniu. Oczywiście to boli, ale całkiem inaczej to wychodzi. Natomiast chcę panu powiedzieć, żeby porozmawiał pan z fachowcami. Oczywiście można spryskać prosię jakimś płynem do znieczulenia, natomiast nie można go uśpić, bo nie da się tego zrobić. Bo gdyby pan usypiał, to połowa nie od-zyskałaby już przytomności.

Zdaniem posła Wojciecha Mojzesowicza stosunek Polaków do zwierząt jest lepszy nawet niż w innych krajach. Najważniejszy jest stosunek ludzi do zwierząt, a nie działalność instytucji do tego specjalnie powoływanych.

- Zgadzam się z państwem, że zwierzęta trzeba szanować. Chcę zapytać, dlaczego o tym nie mówimy  i nie krzyczymy, że do tej pory w Europie, w Hiszpanii w podły sposób morduje się byki na corridzie. Na przykład ja jako rolnik nie mogę na to patrzeć. Goni się rozszalałe zwierzęta po ulicach, bo taka jest tradycja kilku idiotów w Europie. Protestuję przeciwko temu, w Polsce tego się nie robi. Naprawdę w Polsce tego się nie robi. To, że mówimy o zwierzętach, że mówimy o szacunku do zwierząt, jest bardzo dobre. Dziękuję wszystkim tym,  z którymi miałem okazję współpracować w ramach komisji, jeśli chodzi o sprawy ochrony zwierząt. Nam wszystkim zależy na tym, żeby zwierzętom było lepiej. Chcę też wyraźnie powiedzieć, że już powołane instytucje jak Inspekcja Weterynaryjna… Przede wszystkim najważniejsze jest wyczulenie ludzi. Wbrew temu, co się mówi, ludzie pochylają się nad zwierzętami, nie akceptują podłości i znęcania się nad nimi, pamiętajcie o tym państwo.