PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Ruszą prace nad projektem jednej inspekcji?

Ruszą prace nad projektem jednej inspekcji?

Kompetencje i podległość – to wciąż kwestie, które nie są uzgodnione w sprawie powołania jednej inspekcji żywnościowej. Być może przyszły tydzień przyniesie nowe informacje.Wiceminister Kazimierz Plocke wyjaśnił wczoraj w Sejmie, jaki jest stan prac nad poselskim projektem ustawy o Państwowej Inspekcji Weterynarii i Żywności:

- Informuję, że tenże projekt jest w Sejmie, natomiast rząd przygotowuje do niego stanowisko. Trwają uzgodnienia pomiędzy poszczególnymi resortami, planowane jest spotkanie z udziałem ministrów konstytucyjnych, które jest konieczne. Uzgadniane będą, po pierwsze, kwestia kompetencji, czyli to, komu ta inspekcja będzie podlegać, po drugie, kwestia dotycząca odzespolenia tejże nowej struktury od struktur wojewódzkich, po trzecie, kwestia nowych kompetencji. Chodzi przede wszystkim o kompetencje inspekcji sanitarnej i część kompetencji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w zakresie handlu. Te kwestie wymagają uzgodnień. Myślę, że w niedługim czasie te uzgodnienia zostaną poczynione, będzie można przedstawić stanowisko rządu do tego projektu, a wówczas będą mogły rozpocząć się prace nad tym projektem w parlamencie. Chcemy uczynić to jak najszybciej – zadeklarował wiceminister.

Ale poseł Cezary Olejniczak uznał taką odpowiedź za wymijającą.

- Pytałem precyzyjnie i chciałbym, żeby pan powiedział, kiedy możemy spodziewać się wyniku tych konsultacji rządowych, czyli uzgodnień międzyresortowych, z resortem rolnictwa i rozwoju wsi, a przede wszystkim chodzi mi o resort zdrowia. Czy te prace naprawdę trwają i kiedy może nastąpić finał tych uzgodnień między Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi a Ministerstwem Zdrowia? – dopytywał poseł.

- Pan poseł jest bardzo dociekliwy, natomiast gdybym tę wiedzę posiadał, to oczywiście podzieliłbym się z Wysoką Izbą. Mogę tylko tyle zapowiedzieć, że pewnie w przyszłym tygodniu takie spotkanie się odbędzie – odparł wiceminister.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

 • A. Krzak 2014-09-26 10:30:53
  Buzek i jego reforma samorządowa rozpieprzyła organizacyjnie wiele spraw i organizacji rządowych.
  1. Struktura zarządzania powinna być pionowa od głównego inspektora. Tak było przed rządami Buzka. Dzisiaj jest dwuwładza, wojewoda i gł. inspektor. Daje się inspekcją dodatkowe głupie zadania bez środków i sposobów ich wykonania.
  2. Czy powinna być jedna? trudno powiedzieć,zależeć to będzie również od schematu organizacyjnego i podziału kompetencji, ale na pewno nie powinny się powtarzać te same kompetencje, a tak jest
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!