Tym samym PiS ma trzech wiceprzewodniczących.

Wyboru prezydium Komisji dokonano podczas pierwszego posiedzenia KRiRW w listopadzie 2015 roku. Przewodniczącym został poseł Jarosław Sachajko z Kukiz’15 – jedyny kandydat. Pomimo że KRiRW jest „komisją dużą” i może mieć pięciu wiceprzewodniczących, nie zgłoszono wówczas piątego kandydata na wiceprzewodniczącego. Wiceprzewodniczącymi zostali więc wszyscy czterej zgłoszeni do tej roli posłowie: Dorota Niedziela (PO), Mirosław Maliszewski (PSL), Jan Krzysztof Ardanowski i Robert Telus (obaj z PiS).

Teraz okazało się, że wiceprzewodniczących jest za mało.

- Czemu ma służyć rozszerzenie tak szerokiego Prezydium Komisji? – dopytywał poseł Stanisław Żmijan (PO), który przygotował na to posiedzenie dezyderat w sprawie ASF i chciał, aby komisja właśnie tym się zajęła. „To prośba o wzmocnienie działania rządu” – przekonywał poseł, ale komisja nie zgodziła się na rozszerzenie porządku posiedzenia i pracę nad dezyderatem.

A jak wytłumaczono zajęcie się rozszerzeniem prezydium?

- Posłowie z Prawa i Sprawiedliwości zgłosili prośbę o rozszerzenie. Bardzo proszę o uzasadnienie – mówił przewodniczący komisji Jarosław Sachajko.

Uzasadnienie wygłosił poseł Robert Telus (PiS):

- Regulamin daje taką możliwość. Dawał taką możliwość na początku kadencji. Nie powołaliśmy jednego wiceprzewodniczącego. Teraz stwierdziliśmy, że taki wiceprzewodniczący jest potrzebny.

I poseł zgłosił na wiceprzewodniczącego posła Kazimierza Gwiazdowskiego.

Poseł Dorota Niedziela (wiceprzewodnicząca z PO) dopytywała jednak:

- Panie pośle, przez dwa lata Prezydium radziło sobie z tworzeniem programu obrad, itd. Co się takiego zdarzyło, że po dwóch latach trzeba powołać następnego członka Komisji? Nie wiem, co takiego się wydarzyło, że potrzeba piątej osoby do Prezydium. Naprawdę to nie jest osobiście do pana. Ktokolwiek by się nie pojawił, moje pytanie brzmi, dlaczego rozszerzamy. Co takiego się wydarzyło, że musieliśmy poszerzyć skład Prezydium?

Poseł Zbigniew Dolata z PiS tak odpowiedział na to pytanie:

- Może spróbuję odpowiedzieć na pytanie pani wiceprzewodniczącej. Może chodzi o sytuację z ostatniego posiedzenia Prezydium, kiedy dwoje wiceprzewodniczących zaspało. Być może jak będzie więcej...