PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Strażacy podpalali sterty słomy

Strażacy podpalali sterty słomy Ochotnicy podpalali sterty, aby móc później brać udział w akcjach gaśniczych

Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, odpowiedzialnych za podpalenia stert słomy na terenie gminy Kiszkowo, w powiecie gnieźnieńskim (woj. wielkopolskie). Wszyscy są strażakami - ochotnikami.Właściciele spalonych stert oszacowali straty na łączną kwotę 14 tys. zł. Do podpaleń dochodziło od 3 do 24 września bieżącego roku. Wówczas to na terenie gminy Kiszkowo doszło do trzech pożarów stogów, z czego jeden został ugaszony, a następnie podpalony ponownie. Policjanci i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z podpaleniami.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Kłecka, którzy zaczęli podejrzewać o te czyny strażaków z OSP. Wreszcie doszło do zatrzymań. Podejrzani to ochotnicy jednej z okolicznych jednostek OSP, w wieku od 17 do 35 lat. Wszyscy to mieszkańcy gminy Kiszkowo. Nie byli wcześniej notowani przez policję.
Podpalacze już usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Wszyscy przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Podpalali sterty, aby je później gasić i otrzymywać gratyfikacje za udział w akcjach. Chcą dobrowolnie poddać się karze. Za popełnione czyny grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • roman 2017-10-01 19:55:38
  Hańba dla analfabetów!
 • ochotnik 2017-09-29 14:30:48
  Chańba dla mundur
 • masło 2017-09-29 14:15:15
  Jeszcze niech odkupią słomę którą spalili, żeby rolnicy nie tracili podwójnie
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!