PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Trybunał nie pomógł dzierżawcom

Trybunał nie pomógł dzierżawcom

Odmową wszczęcia postępowania zakończyły się oba wnioski złożone do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z Konstytucją ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi skarbu państwa.Pierwszy wniosek złożyła Federacja Związków Pracodawców - Dzierżawców Właścicieli Rolnych. Ta sprawa została zakończona odmową z nie uwzględnionym zażaleniem. W załączniku publikujemy postanowienie wraz z uzasadnieniem.

Drugi wniosek skierował Krajowy Związek Pracodawców Rolnych, powołany przez Stowarzyszenie Dzierżawców i Właścicieli Rolnych RP. Jak informowaliśmy wczoraj, nie ma jeszcze dostępnego uzasadnienia do postanowienia odmawiającego wszczęcia postępowania.

Oto co można się dowiedzieć na ten temat w chwili obecnej:

Stan sprawy:

 *  Sprawa zakończona - odmowa

 Podmiot w sprawie:

 Krajowy Związek Pracodawców Rolnych - wnioskodawca Agnieszka Baudet

 radca prawny - pełnomocnik / reprezentant

Przedmiot sprawy:  Ustawa z dnia 2011-09-16    o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych  innych ustaw

          art. 4 ust. 1-15

          art. 5 ust. 1-3

         art. 12.

Jak z tego wynika, argumenty dzierżawców nie znalazły zrozumienia w Trybunale – więcej: w ogóle nie zostały przeanalizowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • nawigator 2012-12-08 18:19:59
  tych co maja 1.5 ha ziemni i staja do przetargow i kupja za kilka milinow to ich na dolek i wszczynac postepowania o pranie brudnych pieniedzy....
 • OBEZNANY 2012-12-08 17:06:44
  Jestem za,poszedłbym dalej wrzuciłbym tych wszystkich dzierżawców do przetargów razem z rolnikami indywidualnymi , gdzie cena hektara dochodzi do 70 tys. , a nie stosowac im preferencje zakupu w postaci średniej ceny przetargowej z danego terenu.Te różne warunki kupna nadają się do Trybunału K. ,ale zapewne nic z tego nie będzie bo musi się nachapac nomenklatura i kolesie , a ty rolniku kupuj drodo i tyraj aż zdechniesz.
 • alibaba 2012-12-06 13:09:03
  brawo Trybunał ;]...Dzierżawa to nie własność "panowie" dzierżawcy
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!