PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Ulgi na dzieci dla rolników nie będzie

Ulgi na dzieci dla rolników nie będzie

Autor: farmer.pl/MP

Dodano: 15-10-2012 13:05

Tagi:

Sejm odrzucił propozycję zmierzającą do objęcia rolników ulgą na dzieci przez traktowanie ich jako płatników podatku dochodowego uiszczanego w podatku rolnym.- Ta poprawka zgłoszona przez klub Prawa i Sprawiedliwości daje szansę na likwidację dyskryminacji dzieci w gospodarstwach rolnych – tak poseł Zbigniew Kuźmiuk zachęcał do przyjęcia poprawki. - Otóż proponujemy rozwiązanie, które daje szansę korzystania z ulg na dzieci w rodzinach rolników. Szanowni państwo, wiemy doskonale, że podatek rolny jest w zasadzie zryczałtowanym podatkiem dochodowym, a więc rolnicy go płacą niezależnie od tego, czy osiągają dochód z hektara, czy nie. Naszym zdaniem byłaby wreszcie szansa, żeby rolnicy, dzieci rolników mogły skorzystać z odpisu w podatku rolnym. Apelujemy w szczególności do kolegów z PSL, żeby zagłosowali za tą poprawką.

Głosowało 442 posłów. Za poprawką oddało swój głos 208 posłów, przeciwnego zdania było 233 posłów, przy 1 głosie wstrzymującym.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • rafał 2012-10-16 16:56:48
  Wzrost dochodu w gminach? A może tak cięcia? By żyło się sprawniej i oszczędniej?
 • asd 2012-10-16 09:25:41
  ta poprawka zarżnęłaby budżety gmin wiejskich, Tylko Jakiś populistyczny głąb mógł wpaść na coś takiego - nie proponując wzrostu dochodów w gminach z innych źródeł.
 • brak słów 2012-10-16 09:18:51
  no psl a raczej jego posłowie powinien się zdrowo zastanowić nad swoim programem. zaczyna to być infantylne działanie wbrew swoim wyborcom. takie "nie bo nie". w rolnictwie tak jak w zdrowiu powinno wyznawać się zasadę "po pierwsze nie szkodzić. a dyskryminacja dzieci rolników to nic innego jak środkowy pale sędziego z gdańska w kierunku swojego elektoratu.
 • rolnik 2012-10-15 21:01:40
  pewnie psl był za odrzuceniem ta partia już od dawna jes antychłopska
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!