PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Wpis do ewidencji także dla współmałżonków

Wpis do ewidencji także dla współmałżonków

Senacka Komisja Ustawodawcza oraz Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi postanowiły wczoraj przyjąć projekt - wraz z autopoprawką biura legislacyjnego – nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.Projekt nowelizacji ustawy przygotowało biuro legislacyjne w kontakcie z ministerstwem rolnictwa. Ma dwa istotne punkty.

Po pierwsze dodaje przepis, nakazujący osobie ubiegającej się o wpis do ewidencji producentów rolnych, a będącej małżonkiem, złożenie dodatkowych dokumentów potwierdzających odrębne od swojego małżonka prowadzenie gospodarstwa. Po drugie zawiera upoważnienie ministra do żądania dokumentów odpowiednich do potwierdzenia tej okoliczności.

Małżeństwo byłoby jednak w przypadku przyjęcia takiego uregulowania w gorszej sytuacji niż konkubenci, rodzeństwo, rodzic z dzieckiem – stwierdził Michał Gil, przedstawiciel biura legislacyjnego - przygotowano więc nowy projekt, który zakłada jednakowe traktowanie wszystkich osób. Wszyscy składaliby jednakowe dokumenty. Jeśli organ prowadzący ewidencję doszedłby do wniosku, że może być sytuacja polegająca na wyłudzeniu świadczeń, mógłby żądać dodatkowych dokumentów.

Senatorowie jednogłośnie przyjęli projekt wraz z autopoprawką.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • kejc23 2014-05-21 15:19:39
    no właśnie jestem po ślubie 6 miesięcy, mam skończoną szkołę rolniczą i nie mogę starać się o wsparcie młody rolnik z tego względu ze żona miała na sobie 2 ha dzierżawy przed ślubem i jest w krajowym systemie ewidencji producentów... chory przepis!!!!!!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.86.89
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!