PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Wwóz roślin przez Port Morski Elbląg

Wwóz roślin przez Port Morski Elbląg fot. Pixabay

Autor: Marzena Pokora-Kalinowska

Dodano: 17-05-2017 13:39

Tagi:

W Porcie Morskim Elbląg będzie możliwość importu towarów pochodzenia roślinnego, podlegających granicznej kontroli fitosanitarnej.Projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu punktów wwozu, przez które można wprowadzać rośliny, produkty roślinne lub przedmioty zakłada utworzenie w Porcie Elbląg punktu wwozu.

Dopuszczenie takiego nowego miejsca importu stało się możliwe na podstawie informacji wojewody o stanie prac dotyczących zapewnienia warunków wymaganych dla punktu wwozu. „Wojewoda poinformował również o terminie zakończenia tych prac oraz utworzenia Oddziału Granicznego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie” – podano w uzasadnieniu projektu.

Utworzenie w Porcie Elbląg punktu kontroli fitosanitarnej umożliwi wymianę handlową towarów pochodzenia roślinnego. Ma to duże znaczenie dla okolicznych przedsiębiorców. Spodziewany jest rozwój przedsiębiorczości w regionie i inwestycje związane z budową centrów logistycznych, składów i magazynów.

„Projektowana regulacja, poprzez utworzenie w Polsce kolejnego punktu wwozu w Porcie Morskim Elbląg wpłynie w sposób pozytywny na obrót międzynarodowy towarami pochodzenia roślinnego” – spodziewa się minister rolnictwa.

Rozporządzenie ma wejść w życie od 1 stycznia 2018 roku, co wynika z planowanego zakończenia prac adaptacyjnych na terenie Portu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Wilk morski 2017-05-19 07:45:31
    To będzie można coś z Tolkmicka przywieźć :D
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!