Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego docierają sygnały od rolników z Mazowsza, do których telefonują osoby podające się za pracowników urzędu i proponują odpłatną pomoc przy pozyskiwaniu dotacji unijnych.

Urząd ostrzega rolników z Mazowsza przed korzystaniem z tego typu nieuczciwych propozycji - urząd marszałkowski nie pobiera opłat za udzielanie informacji o możliwości uzyskania pomocy oraz nie przygotowuje wniosków o wsparcie finansowe.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego nie korzysta z usług zewnętrznych podmiotów działających w branży doradczej i konsultingowej. Nie pobiera także opłat za udzielanie informacji o możliwości uzyskania pomocy oraz nie przygotowuje wniosków o wsparcie finansowe. Zatem pojawiające się sygnały o możliwości uzyskania ze środków samorządu województwa wsparcia na modernizację gospodarstw rolnych, mogą świadczyć o stosowaniu nieuczciwej praktyki i chęci wyłudzenia pieniędzy od osób potencjalnie zainteresowanych - poinformował urząd.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego zawiadomili już o całej sprawie Mazowiecką Komendę Wojewódzką oraz Komendy w Siedlcach i w Grójcu. O kolejnych takich zgłoszeniach komendy będą informowane na bieżąco.

Podobał się artykuł? Podziel się!